У РНБО розповіли, чому не заблокували російські сайти три роки тому

Посадовець Ради визнав, що рішення про блокування сайтів було пізно прийнято.

Рада національної безпеки та оборони України виносила рішення про введення санкцій і блокування російських сайтів, керуючись прописаною законодавством процедурою введення санкцій.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" сказав керівник служби з питань інформаційної безпеки РНБО Валентин Петров, відповідаючи на питання, чому відомство не запровадило санкції ще три роки тому, із початком агресії Росії проти України.

"Це не просто: от хочемо прийняти рішення і завтра закриваємо. Під це (санкції) має бути обґрунтування", - сказав він.

За словами Петрова, РНБО приймає рішення на підставі подання суб'єкту подання. Цим суб'єктом може бути уряд, Служба безпеки України, Верховна Рада і президент.

"Насправді функція Ради безпеки і оборони суто технічна – прийняти рішення, яке виноситься суб'єктом подання", - сказав Валентин Петров, при цьому визнавши, що РНБО теж може бути ініціатором блокування російських сайтів.

Петров додав, що, на його думку, рішення про запровадження санкцій було прийнято занадто пізно, і його все ж потрібно було прийняти три роки тому.

Нагадаємо, 16 травня, російські соцмережі "ВКонтакте" і "Одноклассники" потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції.

Президент України затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких введено санкції. Загалом, обмежувальні заходи стосуються 468 компаній. В указі пояснюється, що заборона діє на інтернет-провайдерів за "надання послуг доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів".

Президент Петро Порошенко зазначив, що санкції, які були введені проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виведення російських військ з території України.

ВідеоУ контролі даних користувачів «ВКонтакте» російською ФСБ є велика загроза – Петров

 

Залиште свій коментар