РНБО ухвалила силовий варіант вирішення питання блокади ОРДЛО

Дата публікації
РНБО ухвалила силовий варіант вирішення питання блокади ОРДЛО

УНІАН

Але, за словами Туки, ніхто силу застосовувати не хоче.

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) вже розробила рішення про розблокування залізниці, через яку здійснюється постачання антрацитового вугілля з окупованих територій Донбасу. Але, за словами заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки, ніхто не хоче застосовувати силу. Про це повідомляє Інтерфакс.

За словами Туки, саме через небажання застосовувати силу, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вирішив піти на переговори з представниками блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу.

Також він заявив, що здивований першим пунктом вимог учасників блокади, в якому йшлось про звільнення українських військовополонених.

"Для мене абсолютно незрозуміло, яким чином уряд може займатися звільненням полонених", - сказав Тука.

Заступник міністра також зазначив, що не розуміє, яким чином зупинення підприємств на непідконтрольних територіях може допомогти звільненню полонених по той бік лінії зіткнення.

Тука також додав, що організатори блокади часто неправильно інформують учасників акції про те, що реальна торгівля з ОРДЛО не ведеться, а звідти просто перевозиться видобуте з шахт вугілля на підприємства.

Нагадаємо, 21 лютого відбулась зустріч "блокадників" з українським прем'єр-міністром. Учасники акції вимагають від депутатів Верховної ради продовження блокади, а також прийняття закону про окуповані території. Зазначимо також, що внаслідок торговельної блокади в Україні введено надзвичайний стан в енергетиці.

Наголосимо, що залізнична блокада окупованих районів Донецької та Луганської областей триває вже кілька тижнів. Волонтери АТО та громадські активісти перекрили рух товарних поїздів на Луганському напрямку на кордоні з окупованою Горлівкою. Їхня головна вимога - звільнити українських полонених, припинити торгівлю з бойовиками та визнати захоплені райони Донецької та Луганської областей, якими шириться зовнішня агресія Росії, окупованими. 

Зазначимо, що деякі чиновники вимагають продовження блокади, щоб зупинити "бізнес на крові". Але уряд вважає, що такі дії учасників акції є недоречними, оскільки через відсутність вугілля на електростанціях Україна може залишитись без електрики. У зв'язку з цим, Україна почала розглядати можливість постачання антрациту з Австралії, Китаю та Південної Африки. А Європейський Союз закликав негайно зупинити блокаду на сході України.

Наступна публікація