У Росії чекають переговорів Мєдвєдєва і Януковича щодо статусу російської мови

У Росспівпраці впевнені, що на найближчих переговорах і на всіх рівнях тема статусу російської мови неодмінно буде підніматися.

Питання статусу російської мови в Україні незабаром буде предметом переговорів президентів Росії і України Дмитра Мєдвєдєва і Віктора Януковича.

Про це заявив керівник представництва Росспівпраці в Україні Костянтин Воробйов на Міжнародній науково-практичній конференції "Осінь в Балаклаві", яка проходить в Севастополі.

"На рівні посольства Російської Федерації в Україні ми вже добилися того, щоб тему статусу російської мови в цій країні вивести на рівень переговорів перших осіб України та Росі", - сказав Воробйов.

Водночас він зазначив, що в Донецьку, де відбудеться зустріч президентів Росії і України, питання статусу російської мови в Україні, очевидно, обговорюватися не буде. "Але у ці ж дні в Москві пройде Всесвітній конгрес російських співвітчизників, де ця тема - статус російської мови в Україні - буде однією з головних", - наголосив Воробйов.

"Для України це питання вже надзвичайно серйозне, і нам не треба переконувати в цьому керівництво Росії, тому що Дмитро Мєдвєдєв, Володимир Путін, Андрій Фурсенко (міністр освіти і науки Російської Федерації) прекрасно розуміють і знають цю проблему. Тому на найближчих переговорах і на всіх рівнях тема статусу російської мови підніматися буде неодмінно", - підсумував представник Росспівпраці.

Росспівпраці - Федеральне агентство у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці. Створено у вересні 2008 року відповідно до указу президента РФ.

Нагадаємо, на початку вересня Дмитро Мєдвєдєв заявив, що займеться поширенням російської мови в країнах СНД, бо вважає її унікальним засобом міжнаціонального спілкування.

Читайте також:

Донецьк готується до візиту Мєдвєдєва: у місті кладуть новий асфальт

У Донецьку чекають на Мєдвєдєва

Донецький чиновник сумнівається в необхідності державної мови

Регіонали запропонували зробити російську мову офіційною

Мєдвєдєв максимально поширюватиме російську мову в СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: