У Росії готують до друку підручник з української мови

Підручник видадуть до осені 2010 року спеціально для росіян українського походження, які хочуть зберегти свою мову в родині та школі.

У жовтні 2010 року в Росії буде видано підручник з української мови для росіян українського походження.

Про це повідомив співголова правління Міждержавного фонду гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД (МФГС), спеціальний представник президента РФ із міжнародної культурної співпраці Михайло Швидкой. "У жовтні наступного року має вийти підручник української мови для Росії, для російських громадян українського походження, які хочуть зберегти мову в сім`ї та в школах", - сказав він.

За словами Швидкого, підготовка такого підручника є абсолютно новою роботою, оскільки ніколи не готувалися підручники країн СНД один для одного, як підручники іноземних мов.

"Це особлива специфіка – зазвичай видавався підручник української мови або азербайджанської й він ходив по всьому СРСР. Це нове покоління підручників – українська як іноземна, азербайджанська – як іноземна, російська – як іноземна. Це психологічно важко й методологічно дуже складно", - пояснив він.

Швидкой також зазначив, що МФГС має намір продовжити підготовку навчальних посібників для країн СНД із інших мов країн Співдружності.

"Основна проблема в тому, що багато підручників не перевидавалися по 50 років", - сказав він. У той же час, Швидкой зазначив, що вже вийшли підручники азербайджанської та таджицької мов.

Нагадаємо, раніше представники української громади в РФ неодноразово скаржилися на утиски з боку російської влади.

Зокрема, співголова Об'єднання українців Росії заявляв, що спецслужби РФ залякують українських вчителів. Крім того, навесні минулого року московська влада заборонила діяльність Українського освітнього центру. Офіційною причиною стало недотримання російського законодавства.

Також українці скаржилися на відсутність в РФ шкіл, які дозволили би їм зберегти свою мовну та культурну ідентичність.

Читайте також:

Ющенко: українська мова важливіша за хліб та сало

МЗС РФ: українська держава тримається на росіянах

Севастопольських школярів змушують вивчати російський тюремний жаргон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: