Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії ліквідували національну автономію українців

Федеральну національно-культурну автономію українців в РФ заборонили через виступи її керівника на радіо та заходах, присвячених пам'яті жертв Голодомору.

Верховний суд РФ в середу, 24 листопада, ліквідовував Федеральну національно-культурну автономію українців Росії, виключивши організацію з реєстру юридичних осіб.

Таким чином, суд задовольнив заяву Мінюсту РФ. Сьогодні була оголошена тільки резолютивна частина рішення, тому мотиви його доки не відомі. Учасники процесу зможуть оскаржити його після оголошення повної версії рішення.

Мінюст РФ в жовтні 2009 року припинив діяльність організації після ряду комплексних перевірок і виявлення порушень в господарській діяльності.

На думку міністерства, голова ФНКАУ Валерій Семененко нехтував забороною влади і продовжив участь в громадському житті, виступаючи на радіо і фігуруючи серед організаторів заходів, присвячених пам'яті жертв Голодомору і вбивства українців в 1930-х роках.

Мінюст визнав це порушенням чинного законодавства і після попередження на адресу ФНКАУ звернувся до Верховного суду РФ із заявою про її ліквідацію. Раніше в травні Тверський суд Москви відхилив позов Семененка з проханням визнати незаконним попередження Мінюсту. На початку вересня Московський міський суд визнав законним винесення Мінюстом РФ попередження на адресу автономії, давши тим самим можливість ВС РФ розглянути заяву про ліквідацію ФНКАУ.

Семененко стверджує, що ліквідація автономії відбувається необгрунтовано і він в точності виконував приписи Мінюсту, виступаючи на радіо як приватна особа, вийшовши із складу організаторів конференції, присвяченої жертвам Голодомору. Він не назвав офіційних причин припинення діяльності автономії, проте припускає, що вони пов'язані з політикою.

Читайте також:

Тема Голодомору у поглядах аналітиків: "А тени страшные – Украины, Кубани..."

Росія назвала брехнею те, що Другу світову війну почав СРСР

Партія регіонів: росіяни постраждали від Голодомору більше, ніж українці

У Києві нагадають Януковичу про Голодомор

Залиште свій коментар

Вибір редакції