У Росії відкриють пам'ятник українцям, що загинули при евакуації під час війни

У Росії відкриють меморіальний комплекс, присвячений пам'яті громадян колишнього СРСР, які померли в евакуації під час Великої Вітчизняної війни.

Меморіальний комплекс
memorial.fondzv.ru
Меморіальний комплекс, присвячений пам'яті громадян колишнього СРСР, які померли в евакуації під час Великої Вітчизняної війни.
У російському місті Котельнич Кіровської області, 17 липня відбудеться відкриття меморіального комплексу, присвяченого пам'яті громадян колишнього СРСР, які померли в евакуації під час Великої Вітчизняної війни.

У 1941-1944 роках через Кіровську область на Урал прямували ешелони з сотнями тисяч біженців, що рятувалися від фашистського нашестя. Через недоїдання, холод, хвороби добиралися до місця призначення не всі. Вузлова залізнична станція Котельнич стала останнім притулком для майже 3 тис. людей: тіла небіжчиків знімали з поїздів і ховали на місцевих кладовищах.

За інформацією російського благодійного фонду "Земля В'ятська", в РАГС Котельнича зберігаються тисячі карток "Актив запису про смерть" з іменами померлих евакуйованих, які досі офіційно вважаються зниклими безвісти.

Зазначимо. українській стороні передано прізвища 12 людей, які за документами проживали або були народжені в Україні. МЗС висловлює сподівання, що за допомогою цієї благородної акції знайдуться родичі померлих, і вони зможуть вклонитися землі, що прийняла їхніх предків, подякувати людям, які увічнили імена на мармурових плитах нового пам'ятника. Повний перелік прізвищ розміщений на сайті www.memorial.fondzv.ru.

Читайте також:

На Львівську облраду подали до суду за заборону назви "Велика Вітчизняна війна"

У Львові на День Перемоги вивішуватимуть скорботні прапори

69 років тому почалася Велика Вітчизняна війна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: