Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії вважають здоров'я Савченко задовільним для етапування

Російські медики не зафіксували жодних небезпек для здоров'я льотчиці

У Російській Федерації вважають, що здоров'я незаконно ув'язненої Надії Савченко дозволяє етапувати її до СІЗО після набрання чинності вироку суду. Про це заявив голова наглядової ради в Ростовській області, член експертної ради та керівник робочої групи з ОНК при уповноваженому з прав людини у РФ Леонід Петрашис, пише "ТАСС".

За його словами, наразі Надія п'є воду, а всі показники її здоров'я перебувають у межах норми.

"Надія Савченко зараз перебуває на "вологому" голодуванні, п'є воду. Усі показники здоров'я у неї в межах норми, вага 64 кг, трохи знижений тиск. Медики МСЧ -61 Адміністрації РФ у Ростовській області не фіксують жодних відхилень, небезпечних для життя і здоров'я", - заявив він.

Окрім того, Петрашис заявив, що лікарі відвідують Савченко двічі на день, та й сама вона ніби не скаржиться на здоров'я.

При цьому, адвокат Савченко Микола Полозов заявив, Україна направить до Росії звернення щодо передачі Савченко Києву після набуття чинності судового рішення щодо її ув'язнення.

При цьому він зазначив, що Савченко можуть етапувати будь-якого дня після набуття чинності вироку.

"Наскільки мені відомо, одразу після набуття чинності вироку, Київ направить екстрадиційний запит про передавання для відбування покарання Савченко в Україні", - сказав Полозов.

При цьому адвокат української льотчиці зазначив, що Москва повинна дати відповідь щодо передачі бранки протягом 60 днів.

"Розгляд цього запиту відповідно до Конвенції (про передавання засуджених осіб 1983 року і Кримінально-процесуальним кодексом РФ) здійснюється протягом місяця, але може бути ще додатковий місяць запитано, тобто граничний термін - 60 днів. Її повинен опитати прокурор, заповнити відповідні графи в документах, і після цього приймається рішення", - підкреслив Полозов.

При цьому сестра Надії Савченко – Віра – серйозно стурбована здоров'ям Надії. За словами Віри, адвокати востаннє відвідували українську льотчицю 28 березня. Окрім того, сестра полонянки зазначила, що звичайну воду організм Савченко відмовлявся приймати.

За словами Віри, Надія написала заяву на огляд хоча б російськими медиками ще тиждень тому, втім жодної реакції з боку влади не було.

Нагадаємо, Надія Савченко у відкритому листі заявила, що 6 квітня відновлює сухе голодування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції