У Росії закриють ще одну організацію українців

МЗС України повідомило про закриття у Росії ще однієї організації українців.

У Росії найближчим часом закриють ще одну організацію українців. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин.

"Йде процес, близький до завершення, по закриттю іншої організації, яка працювала в спарингу з об'єднаннями українців в Росії", - сказав дипломат в ефірі одного з українських телеканалів.

За його словами, МЗС робить все можливе, щоб запобігти цьому процесу, але оскільки він знаходиться на розгляді судової інстанції, шансів вплинути на рішення суду немає.

Волошин переконаний, що такі рішення не додають конструктиву в україно-російських відносинах.

Як повідомлялося, 27 січня касаційна інстанція Верховного суду РФ залишила в силі рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії ''Українці Росії''(ФНКА).

Верховний суд 24 листопада минулого року задовольнив позов Мінюсту Росії з вимогою ліквідувати організацію, проте це рішення було оскаржене в касаційній інстанції. ФНКА просила скасувати рішення ВС про ліквідацію.

У жовтні 2009 року Мін'юст РФ припинив діяльність організації "у зв'язку з порушеннями у статуті та госпдіяльності". Крім того, згідно формулювання рішення, ще одним приводом для припинення діяльності ФНКА стали публічні виступи голови організації Валерія Семененка на заходах, присвячених "пам'яті українців, загиблих в роки Голодомору".

Мін'юст подав позов про ліквідацію ФНКА до Верховного суду РФ на початку 2010 року, однак розгляд справи було відкладено у зв'язку з тим, що організація оскаржила в Тверському суді Москви попередження відомства. У травні Тверський суд відхилив скаргу ФНКА, а у вересні Мосміськсуд визнав це рішення законним.

У зв'язку з цим Верховний суд знову почав розглядати позов міністерства юстиції.

23 листопада на засіданні ВР РФ в якості свідка виступив активіст фонду "Вітчизна" Микола Журавльов, чиї скарги лягли в основу претензій Мін'юсту, який заявив, що у виступах ФНКА "одна політика, один негатив про мою країну", і що "ця організація прославляє Степана Бандеру і Романа Шухевича ".

Крім того, на його думку, ФНКА інформаційно підтримувала чеченських бойовиків.

Читайте також:

Національну автономію українців Росії остаточно ліквідовано

Міхалков про українців і росіян: не поєднаємось, станемо "Макдональдсом"

МЗС України: Москва "грає на руку" ворогам конструктивних відносин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: