У російській колонії помер українець, якого заразили ВІЛ і не лікували

Дата публікації
Перегляди
8629
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У російській колонії помер українець, якого заразили ВІЛ і не лікували

Фото: УНІАН

У 2019 році для відбування покарання чоловіка перевезли з анексованого Криму до Росії.

У виправній колонії №1 російської Республіки Адигея внаслідок неналежного надання медичної допомоги помер 50-річний українець Володимир Здоренко.

Про це із посиланням на провідного експерта Регіонального центру прав людини Романа Мартиновського повідомляє Кримська правозахисна група.

Зазначається, що чоловіка засудили за крадіжку в анексованому Криму. У 2019 році його перевезли до Росії для відбування покарання, що є порушенням Міжнародного гуманітарного права.

У місцях позбавлення волі Володимира заразили ВІЛ-інфекцією. "Українцю не було надано необхідну медичну допомогу, що також є порушенням МГП", - наголошують правозахисники.

Зокрема, згідно зі статтею 38 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, особи, які перебувають під захистом, мають право на медичну допомогу та лікування в лікарні в такій же мірі, як і громадяни держави, на території якої вони перебувають, якщо цього вимагає стан їхнього здоров'я.

"Стаття 76 Конвенції стосується зобов'язань держави, що окуповує до особливо вразливої ​​категорії - осіб, які перебувають під захистом і звинувачених у вчиненні злочину. Окупаційні органи повинні встановити для таких осіб санітарний та харчової режими, які є достатніми для підтримання їхнього здоров'я. Вони повинні отримувати таку медичну допомогу, яку вимагає стан їхнього здоров'я", - додається у повідомленні. 

Раніше в одній із колоній Росії помер українець, якого примусового перевели з виправного закладу окупованого Криму. Ув'язнений був хворий на гепатит і туберкульоз, але протягом двох років йому не надавали медичної допомоги. 

Фабрика болю: як "Ізоляція" за часи війни перетворилася на страшну таємну катівню

Фабрика болю: як "Ізоляція" за часи війни перетворилася на страшну таємну катівню

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8629
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація