Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У російській Раді Федерації допустили можливість обміну Сенцова

Сенцов може потрапити до списків на обмін полоненими росіянами та українцями.

Український політв’язень Олег Сенцов може потрапити до списків на обмін ув’язненими між Росією та Україною.

Про це "РИА Новости" заявив заступник голови комітету Ради Федерації з безпеки та оборони Олексій Кондратьєв.

"Я думаю, Сенцов може потрапити (до списку на обмін). Тема його обміну не раз порушувалася українською стороною, його прізвище, як і раніше, актуальне (для обміну)", - сказав він.

Кондратьєв також вважає, що Сенцов може бути обміняний на арештованого головного редактора видання "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, якого немає у списку росіян, яких готова обміняти Україна.

"Зараз його прізвища не виявилося в списку, озвученому Україною, але він може виявитися там в будь-який момент. Суд над ним ще йде, і поки не доведена його вина в тероризмі і шпигунстві, хоча все це голослівні звинувачення, він навряд чи може фігурувати в таких списках", - підкреслив Кондратьєв.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе. 

31 травня екс-кандидатка у президенти РФ Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування. Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш.

Омбудсмен України Людмила Денісова кілька разів намагалася зустрітися із Сенцовим, однак їй відмовили навіть у відеозв'язку. Денісова попередила про небезпеку голодування Сенцова - він майже не встає з ліжка. Сам Сенцов відмовився просити в Путіна помилування.

ВідеоЛюдмилу Денісову так і не пустили до Олега Сенцова, який голодує вже 47-й день

Він ходить, читає газети, дивиться телевізор і пише сценарій - після години спілкування з Олегом Сенцовим російська омбудсмен Москалькова заявила, що політв'язень перебуває у задовільному стані. Не вірить цим заявам українська уповноважена Верховної ради з прав людини. Адже Людмилу Денісову напередодні так і не пустили до режисера. 

Людмилу Денісову так і не пустили до Олега Сенцова, який голодує вже 47-й день

Залиште свій коментар

Вибір редакції