Стало відомо прізвище українця, який помер у російській в'язниці без надання допомоги

В ув'язненого був туберкульоз та гепатит "В" та "С".

Раніше повідомлялося, що в одній із виправних колоній Росії помер українець, якого два роки не лікували. Ім'я померлого раніше не розголошувалася через те, що рідні ще не дали дозвіл. Тепер стало відомо, що це був Валерій Керімов. Чоловік був засуджений до 6 років позбавлення волі Гагарінським і Балаклавським судами Севастополя.

Валерій Карімов був важкохворий. Він страждав на туберкульоз, а також гепатит "В" та "С", але відповідної медичної допомоги ув'язненому не надали. Про це повідомив адвокат громадської організації  "Регіональний центр прав людини" Роман Мартиновський на конференції у Києві, пише видання "Крим.Реалії".

"У цій колонії, як і в інших в Російській Федерації, є неписане правило – адміністрація забороняє засудженим мати на руках будь-які медичні документи, що підтверджують стан їхнього здоров'я. А без документів дуже складно поскаржитися в якийсь орган, а тим більше в Європейський суд з прав людини", – зазначив Мартиновський.

Повідомляється, що українець звертався з клопотанням щодо скасування йому міри покарання через захворювання, яке дає громадянину право бути звільненим від відбування покарання, відповідно до російського законодавства. Чоловіку у клопотанні відмовили.

Українські правозахисники, своєю чергою, намагалися вжити якихсь заходів щодо цієї ситуації, але у російській колонії так і не надали можливість на обстеження та лікування хворого.

Зазначається, що Керімов перебував під вартою з грудня 2014 року. Вже на початку 2016 його перевезли на територію Росії. Згодом він звернувся до українських правозахисників з проханням допомогти перевести його на територію України. 

Нагадаємо, що незаконно засуджений у Росії громадянин України Олександр Кольченко розповів подробиці життя у російській колонії. В українця немає особливих нарікань на умови утримання.

Залиште свій коментар

Наступна публікація