Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У розміщених у житлових будинках стоматкабінетах дозволили використання рентгенобладнання

МОЗ внесло зміни до санітарних норм.

Відтепер у стоматологічних кабінетах та клініках, які розміщені у житлових будинках та громадських будівлях, можна використовувати сучасне рентгенівське обладнання. Проте є чимало вимог.

Відповідні зміни, які затвердило Міністерство охорони здоров'я, набули чинності 14 листопада.

Також зміни до державних санітарних норм роботи стоматологічних рентгенівських апаратів дозволяють використовувати у роботі сучасне обладнання: дентальний рентгенівський апарат, конусно-променевий комп’ютерний томограф, пантономограф та ортопанотомограф.

У стоматкабінетах повинні робити не більше 100 знімків на тиждень під час проведення прицільних рентгенівських досліджень та не більше 50 – під час використання ортопантомографа. Це дозволить уникнути перевищення річної дози опромінення медперсоналу, зазначають у МОЗ. Робоче місце оператора повинно бути не менше 4 кв. м, обладнане захисною кабіною чи ширмою.

Вимоги до роботи обладнання також посилюють безпеку мешканців будинку. Якщо стоматкабінети розташовані в старих житлових будинках, то необхідно враховувати матеріали і товщину міжповерхового перекриття. У разі необхідності потрібно робити спеціальний захист стелі для забезпечення надійного протирадіаційного захисту. Первинний промінь рентгенівського апарату заборонено спрямовувати у бік вхідних дверей або вікна першого поверху без захисних ролетів.

"Ці зміни зроблять стоматологію більш якісною та безпечною, прозорою та доступною. Більшість приватних стоматологічних кабінетів та клінік розташовані в житлових будинках і до сьогодні вони не мали законного права використовувати найсучасніше рентгенологічне обладнання у своїй роботі. Водночас ми прописали більш детально вимоги безпеки. Роботодавці мають неухильно дотримуватися цих правил: життя та здоров’я – це найбільша цінність і ми маємо піклуватися не лише про пацієнтів, але й про наших колег-медиків", — зазначив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про медичну реформу. Проте нардепи-колишні регіонали заблокували її впровадження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції