У розшуку США перебуває 80% українських хакерів, але їх ніхто в нас не садить – голова кіберполіції

Дата публікації
У розшуку США перебуває 80% українських хакерів, але їх ніхто в нас не садить – голова кіберполіції

Getty Images

Демедюк розповів, чому Україна вважається "раєм для хакерів".

Очільник української кіберполіції Сергій Демедюк заявив, що висока кількість хакерів в Україні пояснюється ліберальним законодавством країни. 

Так, кіберполіція знаходить зловмисників, але далі справа гальмується в суді. Про це Демедюк розповів в інтерв'ю виданню "Фокус".

"Хакера-початківця зловити дуже легко. Його діяльність очевидна навіть для непідготовлених людей. До нас звертаються керівники підприємств із тим, що комп'ютери стали працювати "якось не так". Приїжджаємо, дізнаємося, хто інфікував мережу і залучаємо його до кримінальної відповідальності. Тільки ставлення судів до хакерів украй ліберальне. Вони отримують штрафи та умовні покарання. Хакерів це не особливо лякає", — розповів Демедюк.

Глава кіберполіції також додав, що здебільшого українські хакери орудують за кордоном.

"Другий момент — у хакерів є правило "не паскудити там, де живеш". Тому українські хакери здійснюють правопорушення переважно в інших країнах. В основному це США. 80% українських хакерів в розшуку США. А оскільки Україна ніколи не видає своїх громадян, у нас вони просто стають невиїзними. Згідно з нормами українського законодавства вони не можуть бути притягнуті до відповідальності на території України", — пояснив Демедюк.

Він також додав, що через ліберальне законодавство в Україні переховуються іноземні хакери.

"Вони отримують українську посвідку на проживання, потім громадянство і осідають тут. І знову-таки, ми не можемо видавати наших громадян. Тому в Україні кількість хакерів вища, ніж "середня температура по палаті". Але це не тільки українська проблема. Наприклад, в Ізраїлі точно така ж ситуація", — резюмував Демедюк.

Getty Images

Нагадаємо, раніше Демедюк розкрив страшні подробиці "груп з китами". Так, зокрема, фото і відео самогубства або поранень підлітків, якими керували з "груп смерті" в соціальних мережах, дорого перепродають на закритих форумах.

Як відомо, російське видання "Новая Газета" опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дії таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ був обраний не випадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, які можуть звести рахунки з життям, самовільно викинувшись на берег.

Кіберполіція також опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах. Його можна переглянути за цим посиланням.

Наступна публікація