Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РПЦ оголосили можливу автокефалію для української церкви від Константинополя неканонічною

Москва вважає вирішення питання без її участі "неприпустимим".

У Росії відбувся синод єпископів тамтешньої православної церкви Московського патріархату. На ньому, всупереч ухваленому заздалегідь порядку денному, розглядалося українське питання.

"Питання, ініційоване Константинопольським патріархатом, не перебувало в порядку денному синоду, однак оскільки на ім'я святійшого патріарха надходять численні звернення українських віруючих, це питання на засіданні було обговорено", - повідомив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків МП митрополит Іларіон. Він також додав, що на засідання синоду РПЦ був присутній митрополит УПЦ МП Онуфрій.

ВідеоЄпископи РПЦ ввели нові обмеження для УПЦ

Російські ієрархи зійшлися на тому, що питання автокефалії української церкви не відповідає церковним канонам. "У синоді підкреслили, що питання лежить поза церковним канонічним полем. Про надання автокефалії клопотала світська влада України за підтримки розкольницьких неканонічних угруповань", - заявив владика Іларіон. Він наголосив, що церковний статус УПЦ-КП і УАПЦ не визначений світовим православ'ям, а УПЦ МП до Константинополя не зверталася. "Неможливо допустити ухвалення рішень на підставі ініціатив неканонічних угруповань або світської влади, втручання якої у внутрішні справи церкви неприпустимо", - вважає митрополит.

Нещодавно президент Петро Порошенко заявив, що Україна має право на незалежну православну церкву, а надання автокефалії належить до компетенції Константинопольського патріарха, в підпорядкуванні котрого перебувала Київська митрополія з часу її виникнення при хрещенні Русі князем Володимиром. Тим часом керівництво Української православної церкви Московського патріархату просить вірян надсилати листи до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням не надавати Томос про автокефалію Українській православній церкві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції