Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РПЦ погрожують кровопролиттям в лаврах після надання українській церкві автокефалії

"Православні віруючі будуть захищати ці святі місця і може початися кровопролиття", - сказав Іларіон.

Можливе надання Константинополем Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) автокефалії і позбавлення Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) її законних прав може призвести до кровопролиття.

Про це заявив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон в інтерв'ю російському телеканалу RT, - пише ТАСС.

"Якщо УПЦ визнають церквою країни-агресора, як вони зараз кажуть, якщо її позбавлять законних прав, то ми можемо очікувати всього, чого завгодно - що розкольники візьмуть контроль над великими монастирями, такими як Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра. Тоді, звичайно, православні віруючі будуть захищати ці святі місця і може початися кровопролиття", - сказав Іларіон.

"Є закони, які вже розглядає Верховна рада України, які спрямовані на дискримінацію та ізоляцію Української православної церкви", - зазначив митрополит.

Нагадаємо, Священний синод РПЦ на екстреному засіданні в п'ятницю, 14 вересня, вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Крім того, синод прийняв рішення про припинення в храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які будуть представляти Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфилона зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади.

У Московському патріархаті розцінили призначення константинопольських екзархів в Україні як "безпрецедентний і грубе вторгнення на свою територію" і заявили, що не залишать це без відповіді".

У Вселенському патріархаті у свою чергу заявили, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, крім давніх патріархатів, були створені томосом Константинтинопольськой церкви. Архієпископ українського походження Тельмиський Іов (Геча) зазначив, що кожна з новітніх автокефалій проголошувалася в прив'язці до політичним чинникам, зокрема через здобуття державної незалежності. Однак при цьому мала більш глибокі причини: "забезпечити єдність церкви всередині кожної з цих держав, як і єдність між помісними церквами".

ВідеоСотня єпископів з усього світу визначають терміни надання Києву Томоса

В результаті зустрічі Вселенського патріарха Варфоломія з посланцем Москви - очільником Російської церкви - рішення про автокефалію Української православної церкви прийнято. Але сам документ про неї - так званий Томос - ще треба чекати. У храмі Святої трійці у Стамбулі триває Архієрейський собор Константинопольської церкви. Туди прибули понад сто єпископів з усього світу. Після консультацій з ними Вселенський патріарх може остаточно визначити терміни надання Томосу Києву. 

Сотня єпископів з усього світу визначають терміни надання Києву Томоса

Залиште свій коментар

Вибір редакції