У СБУ провели повну "зачистку" працівників, які займалися справою "діамантових прокурорів" - Трепак

Дата публікації
Перегляди
7533
У СБУ провели повну "зачистку" працівників, які займалися справою "діамантових прокурорів" - Трепак

СБУ

У відповідь Громадська рада оновлення СБУ спростувала звинувачення і назвала заяву екс-посадовця "поширенням ідеї зради".

Із СБУ звільнили заступника начальника Главку "К" СБУ Дмитра Нескоромного, який займався справою "діамантових прокурорів".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак.

"Це кадрове рішення прийнято за поданням першого заступника Голови СБУ – начальника Главку "К" Павла Демчини. Вчорашнє рішення тепер формально (бо фактично це було зроблено раніше) завершило повну "зачистку" кола співробітників СБУ, які мали стосунок до реалізації справи "діамантових прокурорів", - повідомив він.

За словами Трепака, полковник Нескоромний був його заступником і керував операцією затримання одного з "діамантових прокурорів".

"Влітку минулого року його спочатку фактично відсторонили від виконання службових обов'язків (як свого часу мене), а зараз звільнили з посади з виведенням в розпорядження керівника СБУ", - додав екс-СБівець.

Як зазначив Трепак, звільнення Нескоромного Демчина домагався практично з моменту приходу до главку "К". До того ж минулого року було звільнено з посади співробітника СБУ, який був старшим групи, що проводила обшук у Корнійця.

"Деяких інших працівників Главку "К", які працювали у справі "діамантових прокурорів", "правильно розтасували" по посадах. Можна стверджувати, що в цій частині Демчина виконав свої зобов'язання перед Шокіним, за генпрокурорства якого під кадрову зачистку потрапили слідчі і прокурори, які розслідували вказану справу", - наголосив колишній перший заступник голови СБУ і висловив підозру, що з самою справою "діамантових прокурорів" відбуваються також цікаві процеси, адже її розгляд йде "підозріло тихо".

Пізніше Громадська рада з питань оновлення СБУ уточнила інформацію на своїй сторінці у Facebook.

За даними відомства, яке вивчило низку документів щодо кадрових переміщень, сам полковник Нескоромний, якого було виведено в розпорядження Голови СБУ (як заявляв екс-перший заступник голови СБУ Віктор Трепак – прим.ред.) нібито через його керівництво операцією з затримання одного з прокурорів, категорично заперечив зв'язок між його участю в справі "діамантових прокурорів" і виведенням його в розпорядження.

"Також він висловив своє здивування і нерозуміння щодо заяв з боку колишнього заступника Голови СБ України – начальника ГУ "К" Віктора Трепака, що його звільнення пов'язане зі справою "діамантових прокурорів", - додали у відомстві.

Водночас у ГРО СБУ зауважили на важливості факту, що сама операція з затримання прокурорів Олександра Корнійця і Володимира Шапакіна проводилася з ініціативи органів прокуратури, а підрозділи СБУ здійснювали її оперативний супровід.

"Операція з документування і затримання "діамантових" прокурорів проходила в декілька етапів, в різних містах і навіть областях України, а до її проведення було залучено більше 100 співробітників СБУ, не лише одного з Управлінь ГУ "К" СБУ, а й інших підрозділів СБУ, таких наприклад, як Центр спеціальних операцій "Альфа" чи Департамент оперативно-технічних засобів", - зазначили у Громадській раді оновлення СБУ, повідомивши, що жодного зі співробітників цих підрозділів не було звільнено за участь у справі "діамантових" прокурорів, натомість низка співробітників ГУ "К" СБУ отримали підвищення та заохочення по службі.

"Громадська рада з питань оновлення СБУ дійшла висновку, що заяви окремих осіб щодо проведення в СБУ "зачисток" серед співробітників СБУ, які брали участь в справі "діамантових прокурорів", не відповідають дійсності. Залишається лише здогадуватися, якими є справжні мотиви тих, хто розповсюджує недостовірну інформацію, яка негативно впливає на імідж національної спецслужби, підрозділи якої сьогодні, за практичними результатами, займають чільне місце серед органів, уповноважених боротися з корупцією в Україні, та лише сприяє поширенню ідеї "зради" в українському суспільстві", - підсумували у ГРО СБУ.

Нагадаємо, 5 липня 2015 р. СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими". Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 19 січня Апеляційний суд "відфутболив" справу "діамантових" прокурорів до іншої інстанції. Документи передали до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Через справу "діамантових прокурорів" виник конфлікт між генпрокурором Віктором Шокіним та його заступником Віталієм Каськом, який закінчився відставкою заступника.