У СБУ провели повну "зачистку" працівників, які займалися справою "діамантових прокурорів" - Трепак

У відповідь Громадська рада оновлення СБУ спростувала звинувачення і назвала заяву екс-посадовця "поширенням ідеї зради".

Із СБУ звільнили заступника начальника Главку "К" СБУ Дмитра Нескоромного, який займався справою "діамантових прокурорів".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак.

"Це кадрове рішення прийнято за поданням першого заступника Голови СБУ – начальника Главку "К" Павла Демчини. Вчорашнє рішення тепер формально (бо фактично це було зроблено раніше) завершило повну "зачистку" кола співробітників СБУ, які мали стосунок до реалізації справи "діамантових прокурорів", - повідомив він.

За словами Трепака, полковник Нескоромний був його заступником і керував операцією затримання одного з "діамантових прокурорів".

"Влітку минулого року його спочатку фактично відсторонили від виконання службових обов'язків (як свого часу мене), а зараз звільнили з посади з виведенням в розпорядження керівника СБУ", - додав екс-СБівець.

Як зазначив Трепак, звільнення Нескоромного Демчина домагався практично з моменту приходу до главку "К". До того ж минулого року було звільнено з посади співробітника СБУ, який був старшим групи, що проводила обшук у Корнійця.

"Деяких інших працівників Главку "К", які працювали у справі "діамантових прокурорів", "правильно розтасували" по посадах. Можна стверджувати, що в цій частині Демчина виконав свої зобов'язання перед Шокіним, за генпрокурорства якого під кадрову зачистку потрапили слідчі і прокурори, які розслідували вказану справу", - наголосив колишній перший заступник голови СБУ і висловив підозру, що з самою справою "діамантових прокурорів" відбуваються також цікаві процеси, адже її розгляд йде "підозріло тихо".

Пізніше Громадська рада з питань оновлення СБУ уточнила інформацію на своїй сторінці у Facebook.

За даними відомства, яке вивчило низку документів щодо кадрових переміщень, сам полковник Нескоромний, якого було виведено в розпорядження Голови СБУ (як заявляв екс-перший заступник голови СБУ Віктор Трепак – прим.ред.) нібито через його керівництво операцією з затримання одного з прокурорів, категорично заперечив зв'язок між його участю в справі "діамантових прокурорів" і виведенням його в розпорядження.

"Також він висловив своє здивування і нерозуміння щодо заяв з боку колишнього заступника Голови СБ України – начальника ГУ "К" Віктора Трепака, що його звільнення пов'язане зі справою "діамантових прокурорів", - додали у відомстві.

Водночас у ГРО СБУ зауважили на важливості факту, що сама операція з затримання прокурорів Олександра Корнійця і Володимира Шапакіна проводилася з ініціативи органів прокуратури, а підрозділи СБУ здійснювали її оперативний супровід.

"Операція з документування і затримання "діамантових" прокурорів проходила в декілька етапів, в різних містах і навіть областях України, а до її проведення було залучено більше 100 співробітників СБУ, не лише одного з Управлінь ГУ "К" СБУ, а й інших підрозділів СБУ, таких наприклад, як Центр спеціальних операцій "Альфа" чи Департамент оперативно-технічних засобів", - зазначили у Громадській раді оновлення СБУ, повідомивши, що жодного зі співробітників цих підрозділів не було звільнено за участь у справі "діамантових" прокурорів, натомість низка співробітників ГУ "К" СБУ отримали підвищення та заохочення по службі.

"Громадська рада з питань оновлення СБУ дійшла висновку, що заяви окремих осіб щодо проведення в СБУ "зачисток" серед співробітників СБУ, які брали участь в справі "діамантових прокурорів", не відповідають дійсності. Залишається лише здогадуватися, якими є справжні мотиви тих, хто розповсюджує недостовірну інформацію, яка негативно впливає на імідж національної спецслужби, підрозділи якої сьогодні, за практичними результатами, займають чільне місце серед органів, уповноважених боротися з корупцією в Україні, та лише сприяє поширенню ідеї "зради" в українському суспільстві", - підсумували у ГРО СБУ.

Нагадаємо, 5 липня 2015 р. СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими". Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 19 січня Апеляційний суд "відфутболив" справу "діамантових" прокурорів до іншої інстанції. Документи передали до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Через справу "діамантових прокурорів" виник конфлікт між генпрокурором Віктором Шокіним та його заступником Віталієм Каськом, який закінчився відставкою заступника.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: