У селах на Луганщині в городах міни, а діти не розмовляють через вибухи

Селяни завішують щільно вікна, щоб ніхто не поцілив у дім

Життя поміж двох кордонів - з одного боку Росія, з іншого - територія непідконтрольна Україні. Між двома вогнями опинилися жителі села Сизе на Луганщині. Навіть удень там чути вибухи. У городах купа мін, а світло ввечері люди вмикають лише при щільно затулених вікнах, йдеться в ТСН.16.45.

Сюди не ходить жоден транспорт і до цивілізації звідси буквально 20 кілометрів. Зараз снаряди до них не долітають. Українські військові, що стоять неподалік, підозрюють - це тренуються бойовики на полігоні. Він усього за кілька кілометрів звідси. Місцеві ходить лише по дорозі. Зайвий крок на узбіччя може стати фатальним.

Навпроти будинку пані Валентини табличка "міни". Каже, навіть в свій город боїться заходити. За річкою Сіверський Донець територія вже непідконтрольна Україні. В будинку вибуховою хвилею не раз вибивало шибки. Те, що пережила каже, словами не передати.

Біля погреба зібрані речі - раптом знову доведеться ховатись. На вікнах ковдри, тільки з щільно затуленими шибками тут вмикають світло.

"Нам так говорили, щоб не було спокуси вистрілити у вікно", - розповідає жінка.

В селі всього з десяток хат, тай ті без скла. Виживають завдяки гуманітарці .

А у сусідньому селі Валуйське розвозять вугілля малозабезпеченим родинам. В хаті в одній кімнаті туляться подружжя та їхніх четверо дітей. Микола інвалід 2 групи, ніде не працює. Дружина в декреті.

Чоловік свого сина знову вчить говорити. Після того, як біля їхнього будинку розірвався снаряд, хлопчик перестав говорити. Тепер, аби вночі діти не чули стрілянини, вони сплять під звуки радіо.

ВідеоМешканці села Сизе на Луганщині опинились між двох вогнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: