Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У селі біля Львова за гроші ЄС облаштували "око Бога"

Унікальний для України проект уже засвідчив свою ефективність.

Околиці Києва щороку потерпають від пожеж на торф’яниках. Навіть вид із вікон елітного котедженого містечка у Гостомелі псує густий їдкий дим з сусіднього поля, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пожежникам доводиться приїздити на поля по кілька разів на рік, особливо якщо видається спекотне літо. За статистикою, торф’яні пожежі починаються в лютому і закінчуються аж у грудні. Аби загасити торфовище, потрібно вилити 20 літрів води на кожний квадратний сантиметр землі. Як швидко вдасться загасити вогонь на такому полі, залежить не стільки від його розмірів, скільки від часу, який пройде, перш ніж ДСНС дізнається про пожежу.

Відео На Західній Україні активісти вигадали схему, яка може заздалегідь відвернути масштабну пожежу

Пожежа дворічної давнини отруїла повітря мешканцям Івано-Франкового на Львівщині, а запах гару було чути навіть у Львові. Вогонь тоді підібрався до самого селища, але сьогодні на цьому місці вже зелені зарості. Про те, що торфовища горіли, нагадує лише почорніле дерево на високому пагорбі, хоча загалом по регіону стастика на краще не змінилась. Тим, що нині навколо Івано-Франкового немає ні диму, ні вогню, місцева громада завдячує кільком активістам, які придумали ідею, унікальну не лише для тутешнього регіону, а й для України загалом.

Тамтешні жителі облаштували «око Бога». Це спостережна система на найвищій точці села – місцевій церкві. На куполі храму ентузіасти встановили веб-камери та під’єднали пожежників до інтернету – тож тепер рятувальники дізнаються про загоряння дуже оперативно, коли загасити вогонь можна швидко. Проект коштував 300 тисяч гривень, гроші на нього дав Європейський Союз. Виявилося, що камери мають і профілактичний ефект: селяни знають про диво-техніку і тепер бояться палити траву, що раніше часто призводило до загоряння торфовищ і лісу.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції