У селі Харківської області занепадає старовинна садиба родини Синякових, де гостювали Маяковський та Єсенін

У приміщенні збереглися ліпнина і камін, який будуть реставрувати. 

У селі Харківської області занепадає старовинна садиба родини Синякових, де гостювали Маяковський та Єсенін

У невеличкому селі на Харківщині занепадає старовинна садиба родини Синякових. Понад століття тому там гостювали видатні письменники та митці: Пастернак, Маяковський, Єсенін.

Місцеві ентузіасти хочуть врятувати садибу та зробити з неї музей. Якщо його таки облаштують, британський галерист обіцяє подарувати картину однієї з сестер Синякових, яка стала відомою художницею, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Маєток знаходиться в 30 кілометрах від Харкова по розбитій дорозі, на околиці села Красна Поляна. Дача харківського купця Михайла Синякова була збудована понад сотню років тому. Його п'ятеро доньок були освіченими і вродливими. Вони зводили з розуму відомих художників і поетів, які тут гостювали. Розкішний маєток, де сестри колись влаштовували творчі посиденьки, нині занедбаний. Від веранди не лишилось нічого: обсипаються стіни, а кілька років тут взагалі жили безхатьки. 

Зазначається, що врятувати садибу, де колись відпочивала мистецька еліта, взялися місцеві ентузіасти. Вони домоглися, щоб дім став музеєм. Уже мають перші експонати - купчу на маєток. Занехаяний будинок розглядає британський галерист і колекціонер. Джеймс Баттервік має унікальні картини однієї з сестер Синякових, написані тут. Нині  прізвище художниці - у топі авангардистів світу. Її полотна вартують десятки тисяч євро. Одне з них -  "Дерево життя", британець готовий задарма віддати, коли тут буде музей.

Місцеві уже знають, як садиба виглядатиме після оновлення: у великій кімнаті виставлятимуть експонати, інші стилізують у стилі панської садиби кінця XIX - початку XX століття.

"Зараз дороблюємо документацію на землю. Після цього ми зможемо заводити як бюджетні, так і спонсорські кошти", - заявив Олег Бідулін, керівник відділу культури, молоді, спорту та туризму Зміївського міської ради.

Люди сподіваються, що фінансування таки знайдеться, а ця місцина стане туристичною родзинкою області.


Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie