У селян намагаються відсудити паї

Місцева влада судиться з мешканцями віддаленого села на Тернопільщині, а ті пікетують обласну адміністрацію.

Мешканці Бертників ось уже 5 робочий тиждень розпочинають із відвідин суду, а потім гуртом ідуть під стіни адміністрації, щоб почути від керівника краю, чому подав позов проти людей.

У них хочуть забрати земельні паї і повернути державі. З'ясувалося, що їхня земля багата на корисні копалини. Глиноземи – державні, тож бути у селі цементному заводу. Люди вважають, що їх хочуть обдурити, а підприємство принесе лише шкоду.

Представник облдержадміністрації у суді посилається не на паспорт, який має бути на кожне родовище, що знаходиться на обліку Мінекоприроди, а на висновки експертизи, проведеної ще у 1989 році. Тоді на межі Монастириського та Бучацького районів Міністерство автомобільних шляхів планувало збудувати потужний цементний завод, але наштовхнулося на спротив населення. Рішенням Бучацької районної ради від 23 червня 1989 року будівництво було визнано недоцільним і таким, що може серйозно ускладнити екологічну ситуацію.

Селянські паї, за які ведеться боротьба, розташовані трохи вище села, на пагорбі. Бертниківчани бояться, що після того, як їхню землю заберуть під родовище і будуть вестися підривні роботи, може бути пошкоджене тепло- і водопостачання села. До того ж вони переконані, що на тій ділянці є уранові поклади, хоча поки жодних підтверджень цьому немає.


ВідеоУ селян намагаються відсудити паї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: