У Севастополі Кирило і 130 священиків пообідали в найдорожчому ресторані

Карпачову на покладання квітів не пустили два парубки з охорони, а за спиною Володимира Литвина священики кричали, щоб всі розійшлися.

Патріарх Кирило, виступаючи в Севастополі, залишив задоволеною місцеву владу. Не було скандальних інцидентів, Кирило не сказав нічого такого, аби могло зачепити народ. До речі, народові довелося дивитися на патріарха з другого боку площі Нахімова, де Кирило поклав вінок до Вічного вогню і звернувся з промовою до севастопольців.

Проголошуючи промову на площі, Патріарх сказав, що в Херсонесі він, виявляється, молився, аби військові моряки Росії і України не дивилися один на одного через приціл. "В результаті історичних подій (деякі російські ЗМІ передали не "історичних", а "трагічних") які ми всі знаємо і про яких пам'ятаємо, так вийшло, що тут два флоти, а не один, – заявив Кирило. – Але в цих двох флотах служать брати. Брати по вірі, спадкоємці Святого рівноапостольного князя Володимира".

У військово-морському місті Севастополі патріарший виступ був тематичним. Про людей ратної праці, про їх постійну готовність до самопожертвування, постійних ризиках і тому, що вони заслуговують на опіку.

Під час виступу Патріарха двоє молодих священиків фотографувалися на його фоні.

Автомобілі на площу не пускали ще зранку, людей теж після 10.30.

Мільйони телеглядачів, що дивилися "пряму" трансляцію, могли бачити і розмах спеціально спорудженого помосту, і килимову доріжку, і зустріну Патріарха дівчатками в українських національних костюмах, і "коровай від адмірала" (деякі ЗМІ назвали контр-адмірала Євгенія Халайчева, що вручав коровай, заступником командувача Чорноморським флотом РФ, насправді, він колишній помічник командувача, і зараз в запасі, трудиться на суспільній релігійній посаді).

Священики, років 30–35, раз у раз командували: "Розступися!", "Убік!", "Відійдіть!". Хоча довкола було метрів 250, щільне міліційне оточення-дуга.

Були там також екс-президент України Леонід Кучма, спікер ВР Володимир Литвин, голови міськради Валерій Саратов, голова Московської міської думи Володимир Платонов, голова міської адміністрації Севастополя Сергій Куніцин і інші офіційні особи. Але залишилося за кадром, багато бажаючих, які прийшли сюди в 6 ранку, а деякі з вечора, не змогли попасти на територію заповідника. Охорона Кирила пропускала людей лише за препустками.

На літургії в Херсонесі були присутні близько 10 тисяч людей.
Десь в 11.00 заметушилася російська охранка, яка з'явилася казна-звідки, – разом з величезною кількістю церковнослужителів (як відомо, Севастополь разом з Кирилом відвідало більше сотні митрополитів і інших керівників РПЦ). Вже через хвилину вони, по команді, вистроїлися в дві шеренги, створивши своєрідний живий коридор для Його Святейшества та інших учасників покладання вінка.

Не всі автобуси і VIP-автомобіли змогли приїхати з Херсонеса на площу в один час, тому, навіть першим особам міста довелося "підключатися" до вже мірно простуючих учасників покладання квітів.

Менше повезло – не вистачило буквально декількох секунд – уповноваженій з прав людини Ніні Карпачевой. Майже двометрові парубки з навушниками безапеляційно не пустили її до покладання квітів. Вона прилучилася до духовної особи, коли всі вистроїлися для фотографування.

Пізніше всі вони зустрілися в найдорожчому і престижному ресторані міста "Рибальський стан". По-церковному кажучи, під час трапези. Туди запрошено було 150 людей. Як сказав на останньому засіданні міського оргкомітету по підготовці приїзду Патріарха глава міста Куніцин, з них 130 запрошення віддано священикам. Останніх він попросив "зрозуміти правильно і не ображатися, якщо хтось не попаде на обід".

Ось таким був візит Кирила до Севастополя. Патріарх РПЦ вперше за всю історію існування свого патріархату побував в Херсонесе, місці хрещення Святого Володимира і звідки, через Київ, християнство проникло на територію нинішньої Росії.

Патріарх зміг поглянути на свою паству. А паства – хоч здалека – на Патріарха.

Читайте також:

Патріарх Кирило жалкує, що візит до Рівного зірвався

Патріарх Кирило приїхав на Західну Україну "з правдивим словом"

Патріарх закликав "не дружити проти іншого"

Україна здивувала та розчарувала патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: