У Севастополі ледь назбирали гроші на російську мову та День балалайки

Кирило-Мефодіївські читання, в яких взяли участь представники 7 держав, фестиваль Самородки, День балалайки, - все допоможе розвинути мову, вважають в Севастополі.

Програма розвитку регіональної російської мови, російської культури в Севастополі на 2009 рік буде виконано, і робота по ній буде продовжена в 2010 році, незважаючи на складнощі, з якими міськрада зіткнувся при формуванні бюджету на наступний рік.

Про це журналістам у п'ятницю заявив голова Севастопольської міської ради Валерій Саратов, відповідаючи на питання про те, чи вдасться міськраді в умовах кризи продовжити виконання програми розвитку російської мови і російської культури в Севастополі на 2007-2011 роки.

"Міськрада три роки поспіль виділяв на реалізацію програми по 1 млн грн і ця тенденція буде збережена, хоча практика показала, що коштів для розвитку і функціонування російської мови в усіх сферах громадського життя міста у відповідності до положень Європейської хартії регіональних мов, треба набагато більше" , - сказав він.

Кардинально ж питання російської мови, як вважає Саратов, можуть вирішити президентські вибори, які "надають можливість севастопольцям і тим в Україні, хто вважає своєю рідною мовою російську, вибрати того, хто дозволить їм реалізувати своє право говорити рідною мовою".

Про успішну реалізацію програми розвитку російської мови і російської культури в Севастополі на 2007-2011 роки нещодавно повідомила постійна комісія міськради з соціально-гуманітарних питань, яка підвела підсумки виконання програми за 10 місяців.

Зокрема, як повідомляє прес-служба міськради, голова постійної комісії Тетяна Сорокіна заявила, що в 2009 році вдалося не тільки активізувати існуючі напрямки програми, а й впровадити нові.

За її твердженням, "особливості цього року - Міжнародний студентський фестиваль Слов'янська мозаїка, оснащення технічними засобами кабінетів російської мови в школах сільської зони, придбання понад 1000 книг для бібліотек і шкіл, проведення заходів присвячених 210-річчю народження Олександра Пушкіна і 200-річчю народження Миколи Гоголя".

Традиційними в рамках програми, за словами Сорокіної, стали олімпіада з російської мови, в якій цього року брали участь представники 15 областей України, конкурси вчителів російської мови, видання книг севастопольських авторів, Кирило-Мефодіївські читання, в яких взяли участь представники 7 держав, фестиваль Самородки, День балалайки.

Виділено також певна сума для закупівлі абонентів учням шкіл-інтернатів, які змогли відвідувати працює в Севастополі віртуальний Російський музей.

Нагадаємо, 15-річна школярка із Краматорська Донецької області Вероніка Яковенко, яка навчається в 11-му класі школи № 25, перемогла на VII Міжнародній олімпіаді з російської мови та літератури в Москві.

Читайте також:

Українка перемогла на Міжнародній олімпіаді з російської мови

Ющенко: громадяни України зобов'язані знати українську

Янукович зробить все, щоб російська мова стала державною

Тимошенко: російська мова ніколи не стане другою державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: