У Севастополі представили фальшиві фотографії Голодомору

На виставці у Криму фотографії, зроблені під час великої депресії у США та голоду в Поволжі, намагалися видати за світлини Голодомору.

Стенд з фотографіями
Комсомольская правда
На стенді жахи українського голоду демонструють за допомогою знімків часів Великої американської депресії (фото 1, 2, 3) і Нансена, який рятує Поволжя (4).
Чотири з шести документальних фотографій з виставки у Севастополі, присвяченої Голодомору 1932-33 років, виявилися підробками. Вони були зроблені не під час Голоду в Україні, а в 20-і роки в Поволжі і під час Великої депресії в США.

Як розповів телеканалу "Вести" депутат Міськради Севастополя Андрій Меркулов, справжні джерела представлених на виставці фотографій були знайдені ним в інтернеті: три знімки були знайдені на сайті, присвяченому періоду Великої депресії в США. За словами депутата, одна з фотографій була зроблена Бенджаміном Шаном в жовтні 1935 року в штаті Арканзас. Інша - в штаті Оклахома. "Це зовсім інші фотографії, які ніякого ставлення до України не мають", - затверджує Меркулов.

Служба безпеки визнала, що при організації в Севастополі виставки, присвяченої Голодомору 1932-33 років, були допущені серйозні помилки.

Як повідомив директор галузевого архіву Служби безпеки України Володимир Вятровіч, "в Севастополі був відкритий інформаційно-довідковий зал нашого архіву, Служби безпеки України, в яким розміщені якраз електронні копії наших розсекречених матеріалів".

"Якщо говорити про фотографії, про яких зараз почали говорити, ці фотографії не є частиною нашого електронного архіву, вони були помилково використані в стендах, які були частиною інтер'єру", - заявив він.

"Три з них - це фотографії американські часів депресії, одна з фотографій - це фотографія з Поволжя. Вони були представлені виключно в Севастополі. Зараз відповідно ці стенди зняті, помилка буде виправлена", - повідомив Вятровіч.

Інформаційно-довідковий зал Управління СБУ відкрився у Севастополі з метою ознайомлення з базою даних, що постійно обновляється, зокрема, з розсекреченими матеріалами відомчого госархіву Служби Безпеки про Голодомор 1932-33 років.

Читайте також:

Росія доводить, що Голодомор не був геноцидом

У Харкові розпочався суд щодо пам'ятних знаків УПА і жертвам Голодомору

"Голод-33" отримав нагороду Венсенського кінофестивалю

СБУ передала Польщі документи про репресії проти поляків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: