У Севастополі презентували книгу про діяльність ОУН-УПА в Криму

Автор книги під час презентації наголосив, що "в Криму знають один бік історії, а інший бік - цілком таємний".

У Севастополі у п'ятницю презентували видану у сімферопольському видавництві "Таврія" книгу про місцевих комбатантів ОУН-УПА "Повстанчий Крим", що діяли на території півострова в 1941-1945 роках.

Автор книги - лідер Севастопольської міської організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" і місцевої організації КУН Володимир Проценко - під час презентації наголосив, що "в Криму знають один бік історії, а інший бік - цілком таємний".

На думку Проценка, вихід книги є "дуже важливим для Криму, щоб місцеві жителі знали, що тут існували ОУН і УПА, зокрема, три УПІвських загони бійців, одним з яких керував наш севастопольський провідник, сотник Василь Чмига, а також Кримський український революційний комітет з підготовки повстання”. При цьому він додав, що такі комітети існували ще в 9 великих населених пунктах і селах півострова.

Крім того, як відзначив Проценко, існувала "сильна господарська інфраструктура, потужний виробничий відділ, зокрема, універсальний магазин "Консул", хлібопекарня, кіоски, гончарне виробництво, майстерня української вишивки, художня, швейна майстерні, стіл допомоги".

Існували також українські школа, український театр, церква.

Як зазначає автор, книга написана у жанрі повісті і є "наполовину документальна, а наполовину літературна", та ґрунтується на достовірних фактах цілком таємної архівної справи, а також на спогадах доньки головного героя твору Володимира Шарафана (в кримській ОУН він очолював реферантуру з пропаганди та був одним з керівників українського комітету з підготовки збройного повстання - Ред.) Людмили Шарафан. За словами Проценка, досі в Україні не було книг, які б розкривали очолювану УПА і ОУН визвольну боротьбу в Криму.

На презентації була присутня і донька головного героя книги.

Читайте також:

Тягнибок вдвічі збільшив пенсії ветеранам ОУН-УПА

У школах ввели поглиблене вивчення Голодомору і ОУН-УПА

У Львові паплюжать меморіали ОУН-УПА

Водолаз підірвав пам'ятник Леніну на Луганщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: