У Севастополі проросійські сили влаштували пікет на братському кладовищі

Під час поховання останків солдат, що загинули при обороні Севастополя, активісти "Руського блоку" та "Російської громади" влаштували провокацію.

У Севастополі проросійські активісти влаштували провокацію під час церемонії поховання останків 24 воїнів, які загинули в період оборони міста в 1854-1855 роках.

Про це повідомили в прес-службі Севастопольської міської державної адміністрації.

Зокрема, за даними прес-служби, 9 вересня на Братському кладовищі на Північній стороні, в Свято-Микільському храмі, було відправлено панахиду за вбитими під часи оборони Севастополя в 1854-1855 роках і в Кримській війні 1853-1856 роках.

Потім на площі біля храму відбувся мітинг пам`яті. Головною ж подією стала церемонія поховання останків 24 воїнів, загиблих у районі 5-го бастіону і на Суздальских висотах в період оборони Севастополя. Їхні останки вдалося знайти пошуківцям, прах воїнів було віддано землі за християнським обрядом.

Як повідомили в Севастопольській ДМА, під час пам`ятних заходів було вчинено спроби провокацій. За даними прес-служби, "з самого ранку до храму Святого Миколая почали збиратися люди з російською символікою під гаслами "Руського блоку" і "Російської громади".

В міськадміністрації стверджують, що "спочатку вони спробували зірвати з флагштока Державний прапор України. Не обмежившись сваркою, вигуками гасел і образ, декілька десятків чоловік прагнули зірвати мітинг пам`яті.

Звертаючись до цих людей, голова Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Куніцин сказав: "Посоромтеся, майте совість! Це ж кладовище, тут сьогодні буде віддано землі солдат".

Однак, за даними прес-служби, жодні доводи не подіяли, галас припинявся лише для скандування "політичних слоганів".

За інформацією прес-служби, "більшість "активістів" виявилися приїжджими – із Сімферополя прибули три автобуси з молодиками міцної статури, а севастопольських прихильників "Руського блоку" було лише три десятки.

В "арсеналі" мітингувальників були не лише прапори й плакати, а й мегафони. З їх допомогою провокатори намагалися перекричати виступаючих на мітингу, зокрема й командувача ВМС України Ігоря Тенюха. Дещо заспокоїлися "борці за російську ідею" тільки на початку церемонії поховання героїв Кримської війни".

Куніцин, коментуючи те, що відбулося, заявив: "Як солдат, учасник бойових дій скажу одне – на братських могилах, там, де храм стоїть, де кладовище, на якому поховані сотні людей різних національностей, не можна влаштовувати мітинги. Не важливо, за яку ідею. Це неетично і аморально".

Читайте також:

Лідера забороненої партії "Родина" викликали на допит

Проросійську партію "Родина" визнали незаконною

СБУ заборонила проросійські біг-борди у Севастополі й Сімферополі

Націоналісти вимагають заборонити кримські проросійські організації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: