У Севастополі розпочався переділ землі Чорноморського флоту

Москва може відмовитися від використання низки великих земельних ділянок у центрі Севастополя, якщо будуть знайдені інвестори для їх комерційної забудови.

Україна і Росія почали консультації про перегляд переліку об'єктів, орендованих Чорноморським флотом (ЧФ) Російської Федерації (РФ). Москва може відмовитися від використання низки великих земельних ділянок у центрі Севастополя, якщо будуть знайдені інвестори для їх комерційної забудови.

За оцінкою української влади, сумарна вартість інвестпроектів перевищить 1,7 мільярда доларів. Проте учасники ринку вважають ці очікування завищеними, повідомляє "Комерсант-Україна".

В Міністерстві закордонних справ (МЗС) України та Севастопольської міської державної адміністрації (СМДА) підтвердили цю інформацію. "Це ініціатива Севастополя", - пояснив голова СМДА Валерій Саратов.

Предметом переговорів є відмова ЧФ РФ від використання 5 ділянок сумарною площею 749 гектарів, розташованих в центрі або недалеко від центру Севастополя. "Дані ділянки втратили свою функціональну і стратегічну значущість для ЧФ РФ", - стверджує влада міста. Згідно з Великим флотському договором 1997 року, всього в оренді ЧФ РФ перебуває 3,3 тисячі гектарів у Севастополі і майже 15 тисяч гектарів в Автономній республіці Крим.

Найбільш привабливими для інвесторів вважаються 35 гектарів на мисі Кришталевому, безпосередньо в центральній частині міста, які планується забудувати "житловими, громадськими та готельними комплексами". Зараз там перебувають 54-й мехбудзавод і 24-й завод залізобетонних виробів і конструкцій. Підприємства опинилися в оренді ЧФ РФ за підсумками розділу флоту, але їх потужності не використовуються за призначенням. Інвестиції в цей майданчик в СМДА оцінили в 175 мільйонів доларів.

6 гектарів надлишкових для ЧФ РФ глибоководних причалів у Південній бухті пропонується використовувати для створення міського морпорту (75 мільйонів доларів); 133 гектари покинутого автодрому на березі бухти Козачої – для нового житлового району (665 мільйонів доларів); 380 гектарів на Каранський плато поблизу мису Фіолент – для будівництва рекреаційних об'єктів (381 мільйонів доларів); 9 гектарів на узбережжі бухти Матюшенко – для створення яхтової стоянки і готельного комплексу (48 мільйонів доларів). Пропонується також інвестувати 372 мільйони доларів у створення аеродрому середньої авіації на базі практично не використовуваного військового аеродрому з ґрунтової злітно-посадковою смугою на мисі Херсонес.

Російська сторона вже висловила зацікавленість у реалізації пропозицій СМДА – наприкінці квітня МЗС РФ повідомив про це Київ дипломатичною нотою.

На думку видання, формально Росії вигідно передати українській стороні надлишкові об'єкти - це знизить витрати на підтримку життєздатності ЧФ РФ. Однак співрозмовники видання впевнені, що в рамках переговорів Москва зажадає від Києва якісь компенсатори в обмін на своє рішення про відмову від оренди територій. "Не виключено, що вони попросять Україну закрити очі на порушення по інших об'єктах, де територія вже роздана під дачі. Можливі й більш серйозні претензії", - відзначив заступник гендиректора Центру імені Разумкова Валерій Чалий.

З тим, що позитивне рішення щодо передачі ділянок залежить від підсумків інвентаризації, погоджується і Віктор Семенов. "Передача ділянок для розвитку соціальної сфери Севастополя буде можлива тільки після закінчення інвентаризації та узгодження сторонами її результатів, причому інвентаризації не тільки ділянок, а й об'єктів нерухомості на них", - сказав посол.

Головною перешкодою для реалізації проекту можуть стати складності з пошуком інвесторів. "У Криму немає компаній, здатних знайти такі кошти. Сьогодні досить складно знайти інвестора навіть для об'єкта вартістю близько 10 мільйонів доларів", - стверджує Валерія Петрусевич, провідний спеціаліст з нерухомості кримської компанії "СоюзБудТехнологія". Учасники ринку відзначають, що реалізовувати масштабні проекти в Криму здатна тільки Росія. Не виключено, що пропозиції України будуть скориговані - експерти вважають, що в СМДА кілька завищили очікуваний обсяг інвестицій.

Читайте також:

Росія пообіцяла погасити борги ЧФ по зарплаті

ЧФ РФ заборгував Севастополю вже 20 мільйонів гривень

Росія готова віддати землі ЧФ РФ під "чорноморський Давос"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: