У Севастополі УПЦ МП порадила католикам змиритися з втратою костелу

У Севастополі УПЦ МП порадила католикам змиритися з втратою костелу

Міськрада двічі відмовила католикам у передачі їм костелу.

Міськрада двічі відмовила католикам у передачі їм побудованого 100 років тому костелу, де пізніше був відкритий дитячий кінотеатр "Дружба".

Українська православна церква Московського патріархату закликала католиків Севастополя змиритися із рішенням міськради, яка двічі відмовила віруючим у передачі їм побудованого 100 років тому костелу. Про це повідомляє УНН.

Під час "круглого столу" в ефірі місцевого телебачення помічник благочинного Севастопольського округу Кримської єпархії УПЦ-МП ієрей Олексій Петренко заявив, що хоча УПЦ і претендує на 18-20 будівель колишніх храмів у центрі міста, але "якщо на те немає волі Бога", потрібно звертатися до місцевої влади, що йде на зустріч та виділяє нові земельні ділянки.

"Хто заважає католицькій общині попросити у міськради земельну ділянку? Та й будуйте собі костел. Ну не виходить вирішити ситуацію із будівлею у центрі міста. Нічого страшного. У нас, православних, у Севастополі теж багато чого не виходить. Але є воля Божья. Треба молитись”, - закликав Петренко.

Настоятель римо-католицької общини Севастополя отець Юрій Зимінський у свою чергу заявив, що не буде шукати нову ділянку.

"Храм вже є, і він стоїть на намоленому віруючими місці", - наголосив він.

За словами ініціатора відмови католикам - депутата міськради Артема Мальцева, закон України "Про культуру" "забороняє будь-яке перепрофілювання дитячих кінотеатрів, бібліотек та філармоній". У вересні, під час повторної відмови міськради віруючим-католикам, депутат заявляв, що "під час холодної війни Ватикан надихав на боротьбу із Радянським союзом та, зокрема, з православ’ям".

У побудованій 1911 року "готичній" будівлі до 1936 року розміщувався римо-католицький приход, а з 50-х років – дитячий кінотеатр "Дружба", який через занепад 3 останні роки не працює.

Читайте також:

В Рівному вимагають звільнити директора школи, яку освятила УПЦ МП

Московський патріархат витратить на свій сall-center 100 тисяч доларів

УПЦ МП запропонувала ввести в українських школах Закон Божий

Повʼязані теми:

Наступна публікація