У Севастополі відродили традицію полуденного пострілу з гармати

В неділю, 14 червня, Севастополь відсвяткував 226 років з дня свого заснування.

У Севастополі відродили традицію полуденного пострілу з гармати на Костянтинівському равеліні. Перший зал після шестирічної перерви приурочили до 226-ї річниці міста в неділю, 14 червня.

За церемонією опівдні спостерігали близько тисячі глядачів. Як повідомив в.о. голови міської адміністрації Володимир Казарін, Севастополь є "законодавцем цієї традиції в Російській імперії: адмірал Грейг - честь йому і хвала - 1819 року видав наказ про запровадження полуденного пострілу".

Згодом, розповів Казарін, на всіх флотах дотримувалися цієї традиції.

"Через 44 роки, 1865 року, ця традиція була підхоплена Петербургом. Через 51 рік, 1872 року - у Кронштадті почали стріляти. Через 70 років, 1889 року - у Владивостоку, на Тихоокеанському флоті. Тобто все це було вже після нас", - сказав він.

Казарін додав, що "в Севастополі полуденний постріл здійснювали до початку 1920-х років, потім, за радянських часів, це назвали буржуазним звичаєм і скасували".

У 2003 році пушка на північній стороні Севастопольської бухти перестала стріляти, тому що у міста закінчилися припасені для неї холості заряди. Відновлення звичаю спільно добилися представники міської влади і Чорноморського флоту. Чиновники стверджують, що тепер запасу зарядів для гармати вистачить на три роки.

Читайте також:

Байкери влаштовують шоу на підтримку Чорноморського флоту

Росія переклала борги Чорноморського флоту на українців

Моряки ЧФ РФ побили севастопольців

Севастопольську міськраду розпустять через російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: