У Севастополі вшанували пам'ять жертв Голокосту

У Севастополі пройшов мітинг-реквієм, присвячений загиблим в результаті розстрілу під час гітлерівської окупації Севастополя в липні 1942 року.

Вшанування пам'яты жертв Голокосту в Севастополі_5
Новый Севастополь
У Севастополі вшанували пам'ять жертв Голокосту
Пам`ять 4 тисяч 200 євреїв і кримчаків - жертв Голокосту вшанували сьогодні в Севастополі.

Мітинг-реквієм, присвячений загиблим в результаті розстрілу під час гітлерівської окупації Севастополя в липні 1942 року, традиційно почався біля підніжжя пам'ятника "Жертвам Голокосту" сумною єврейською мелодією, а потім молитвою, яку прочитав головний рабин Севастополя Беньямін Вольф.

Захід відкрив заступник голови Севастопольської єврейської общини, редактор газети "Світанок" Борис Гельман, який зокрема, нагадав, що голокост почався саме з Білорусі та України, а вже потім гітлерівці перенесли його на європейські країни.

На мітингу виступив 87-річний полковник міліції у відставці, ветеран Великої Вітчизняної війни Ісаак Слуцький, у якого в родині під час голокосту загинуло 15 осіб (частину з них розстріляли в Керчі).

Активну участь в заході взяли представники Асоціації національно-культурних громад Севастополя. Було запалено 6 поминальних свічок.

Гельман розповів, що в липні 1942 року гітлерівські окупаційні війська зігнали на міський стадіон "Чайка" євреїв і кримчаків. Їм було офіційно оголошено, щоб вони узяли продуктів на 3 дні, і щоб у кожного була бірка з адресою і прикладеним ключем від квартири. Мовляв, їх вивезуть на якісь сільськогосподарські роботи, а потім повернуть додому. Але цього не сталося.

Основний день розстрілу припав на 12 липня. В наступні дні деяких євреїв і кримчаків розшукали по притулках і розстрілювали окремо. За інформацією Гельман, були сім'ї, які відразу виявилися викресленими з життя, від немовлят до бабусь.

Читайте також:

У Польщі загадково загинув історик, який заперечував Голокост

Поблизу Львова знайшли можливе масове поховання євреїв

Британських ветеранів обурила застільна студентська гра "Гітлер"

Президент Ізраїлю назвав Іран загрозою всьому світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: