У Севастополі злякались, що Ющенко зробить місто звичайним райцентром

У президентському проекті Конституції пропонується скасувати спеціальний статус міста.

Севастопольська міськрада заявила, президент Віктор Ющенко у своєму проекті Конституції пропонує скасувати спеціальний статус міста.

"Ми вимагаємо, щоб у будь-якому запропонованому варіанті Конституції був чітко прописаний спеціальний статус нашого міста і негайно прийнятий закон про місто-герой Севастополь", - йдеться в ухваленій міськрадою заяві.

За твердженням депутатів, "у запропонованому проекті Конституції в систему адміністративно-територіального устрою України Віктор Ющенко не включив місто Севастополь, як окрему адміністративно-територіальну одиницю".

"Замість чіткого визначення статусу міста-героя Севастополя в проекті президентської Конституції присутнє досить розпливчасте формулювання про те, що "міста з визначеною законом кількістю мешканців можуть прирівнюватися за статусом до області або району", - зазначили депутати.

На думку міськради, у такому формулюванні "мова йде в першу чергу про "міста-мільйонники", тому тим самим Севастополь позбавляють його спеціального статусу.

"Той факт, що Ющенко не включив Севастополь до переліку регіонів України, підтверджує раніше висловлену ним позицію про включення Севастополя до складу АР Крим і є показником ставлення глави держави до нашого міста", - сказано в документі.

Депутати також вважають, що "спеціальний статус Севастополя, як міста загальнодержавного значення, обумовлений особливостями його історичного, соціально-економічного і культурного розвитку".

Також, на думку міськради, такий статус обумовлений "особливостями адміністративно-територіального устрою як міста-регіону, до складу якого входять місто Інкерман, селище міського типу Кача та 29 сіл; тимчасовим розташуванням на території міста військових частин і підрозділів Чорноморського флоту РФ".

Виходячи з цього, депутати Севастопольської міськради, посилаючись на думку територіальної громади Севастополя, висловили категоричну незгоду з запропонованими поправками до Конституції.

Також вони вимагають від президента "переглянути підхід до визначення статусу та адміністративно-територіального устрою Севастополя".

Читайте також:

Богословська вимагає поділити Севастополь між Україною та Росією

СБУ заборонила проросійські біг-борди у Севастополі й Сімферополі

Влада Криму: Україна повинна розвивати російську мову

РФ ігнорує інцидент з підстреленою російськими матросами українкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: