Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У шести регіонах України почнуть працювати парамедики - Супрун

На проект виділено 922 мільйони гривень.

Працівники екстреної медицини з шести регіонів проходять спеціальне навчання за програмою парамедика, повідомила на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Пілотний проект запускають у шести областях - Одеській, Вінницькій, Донецькій, Полтавській, Тернопільській і в міста Києві. Згодом проект МОЗ пошириться на всю країну.

"Працівники екстреної медицини з шести регіонів проходять спеціальне навчання за програмою парамедика. Згодом частина з них у ролі інструкторів буде навчати колег надавати допомогу за міжнародними стандартами. Майбутні парамедики сформують бригади екстреної медичної допомоги своїх регіонів", - написала Супрун.

За її словами, минулого тижня перша група медиків закінчила чотиритижневе навчання й склала іспит. З 23 людей впоралися 17. Інструкторами з них стануть лише 7. "Навчання дуже складне. Значну частину практичних навичок - вчились робити вперше. Парамедик повинен вміти дуже багато, а кваліфікаційні вимоги до них вищі, ніж до фельдшерів. У його обов’язках - повний комплекс реанімаційних заходів на догоспітальному етапі, зокрема, зняття та інтерпретація кардіограми, виконання інтубації трахеї, проведення апаратної дефібриляції та декомпресії плевральної порожнини", - додає Уляна Супрун.

Інтубацію трахеї проводять у разі зупинки серця чи важкої травмі, коли необхідне застосування апаратного дихання. Проведення апаратної дефібриляції є одним з елементів реанімаційних заходів, адже без цієї допомоги, яка має відбутися протягом перших хвилин, настане смерть. Летальний випадок може настати, якщо під час травми грудної клітки не зробити декомпресії плевральної порожнини. Ця маніпуляція передбачає введення спеціального катетера в грудну клітку постраждалого, пояснює виконувачка обов’язків керівника МОЗ.

"Це лише декілька з обов’язків, які виконують парамедики у країнах з розвиненими системами охорони здоров'я, наприклад США чи Ізраїль. Коли ми завершимо трансформувати екстрену медичну допомогу, такі ж обов’язки зможуть виконувати й українські парамедики", - каже Супрун. На перший етап змін у нинішньому році виділено 922 мільйони гривень. Крім підвищення кваліфікації бригад і зарплат фахівців, придбають новий транспорт, оснащений необхідним обладнанням.

Нагадаємо, раніше Уляні Супрун тимчасово заборонили виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Окружний адміністративний суд Києва пояснив своє рішення тим, що вона має подвійне громадянство: українське і американське. 14 лютого рішення суду про відсторонення Супрун скасували.

ВідеоПро самовідвід заявив суддя, який мав вирішити, чи компетентна Уляна Супрун

В окружному адмінсуді сьогодні мали почати розглядати по суті позив депутатів-радикалів, які наполягають - через подвійне громадянство Супрун не має права працювати міністром. Але засідання так і не відбулося через заяву судді Сергія Каракашьяна. Причину його рішення озвучив представник суду - нібито на нього зчиняли тиск. 

Про самовідвід заявив суддя, який мав вирішити, чи компетентна Уляна Супрун

Залиште свій коментар

Вибір редакції