У шкільних буфетах продають небезпечні для здоров’я продукти

Попри заборону Кабміну, в школах продаються продукти, небезпечні для дитячого здоров’я.

Раціони шкільних буфетів, згідно висновків Центру випробувань продукції, містять речовини, що особливо небезпечні у підлітковому віці.

У серпні 2006 року Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти заборонили школам використовувати продукцію, що містить синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку та консерванти.

В міні-буфеті більшості шкіл, окрім стандартних обідів, діти на перервах можуть перебити голод готовою продукцією - шоколадними батончиками, вафлями, солодкою водою та іншими харчами.

У Центрі випробувань продукції кажуть, що достатньо просто прочитати склад товару, щоб виявити небезпечні для дітей добавки. Синтетичні барвники, консерванти для юного покоління особливо небезпечні, навіть у невеликих кількостях.

Штучні жири – транс-ізомери, що містяться в ласощах, перевищують 10-відсотковий бар’єр, хоча за законами ЄС, допустима норма не більше двох.

Щоденне вживання навіть 5 грамів транс-ізомерів підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань майже на 30%. Вони також можуть спровокувати діабет, погіршення зору, розвиток ракових захворювань.

У дітей справді вистачає проблем зі здоров’ям, кажуть лікарі Охматдиту. Кількість дітей, що надходять із розладами шлунка, останнім часом зросла вдвічі.

Проблема не тільки у виробниках, заявляють в Центрі випробувань продукції. Недосконалість українського законодавства створює перепони на дорозі здорового харчування.

Законодавець ніяк не може дати визначення, що таке натуральний продукт, необроблений продукт, продукт найвищої якості

"Поки цього не буде зроблено – у шкільних буфетах і надалі продаватимуть продукцію зі штучними інгредієнтами", - заявляють у Центрі випробувань продукції.

Читайте також:

Українські підлітки стали менше курити, але більше пиячити

Підручники для українських школярів зроблять електронними

"Терор" в українських школах: вчителі VS учні

31-річного педофіла, який видавав себе за школяра, засудили до 70 років в'язниці

ВідеоШкідливі харчі зі шкільного буфету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: