У школах Харківщини викладатимуть основи православ’я

Соцопитування засвідчили, що майже 75% жителів області не проти вивчення основ православ’я в школі.

У школах Харківської області може з’явитися курс основ православ’я. Про це заявила заступник голови обласної ради Вікторія Казакова.

За її словами, з ініціативою введення в школах області уроку, який би знайомив учнів з основами православної культури Слобожанщини, виступив голова Харківської облради Сергій Чернов.

Вона відзначила, що, за даними статистики, в Харківській області налічується більш як 52-54% віруючих. Соцопитування, проведені харківською філією Інституту імені Горшеніна засвідчили, що не проти вивчення основ православ’я в школі майже 75% жителів області.

За словами Казакової, "ініціативу підтримала Харківська облдержадміністрація, керівництво якої вважає, що викладання основ православної культури в історичному плані може бути введене в навчальні плани 10-11 класів як факультативний курс. Вважається за доцільне створення пілотного проекту впровадження курсу в п’яти школах Харківської області і трьох школах Харкова. Науково-методичний супровід і програма моніторингових досліджень, які проводитимуться Харківським обласним науково-методичним інститутом безперервної освіти, дадуть змогу вивчити доцільність і раціональність введення курсу, проблемні питання і пріоритетні напрями розвитку. В облдержадміністрації вважають, що факультативний курс може вводитися в школах на добровільних засадах, за бажанням учнів і їхніх батьків".

Як повідомляє місцева преса, питання про необхідність введення в середніх школах і вузах курсу православ’я було порушено під час поїздки до Харкова 26-27 травня 2010 року предстоятеля Української православної церкви (Московський патріархат) митрополита Володимира і його зустрічі з Черновим. За словами Чернова, він обговорив це питання з губернатором Михайлом Добкіним, і вони домовилися, що облрада розробить спеціальну програму, згідно з якою з 1 вересня буде рекомендовано ввести спеціальний курс.

Читайте також:

Московський патріарх вперше за 19 років відслужив молебень у Софії

Міліція затримала націоналістів, які протестували проти Кирила

Патріарх Кирило проведе засідання Синоду

Філарет: патріарх Кирило хоче збудувати нову Російську імперію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: