Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У школі "Ранок" запровадили фінську систему освіти

У харківській загальноосвітній школі "Ранок" учні 7-х та 8-х класів самостійно обиратимуть останній урок за день.

Йдеться про апробовування двох інтегрованих предметів. Перший - STEM-освіта, який складається з вивчення науки, технологій, інженерії. Другий - це вивчення української мови та літератури.

Дисципліна за вибором - це комплексний підхід до однієї теми. Література викладатиметься у форматі театральної гри та дебатів. На STEM-предметах наочно вивчатимуть наукові явища й закони. Разом із вчителем школярі проводитимуть експерименти з молекулярної фізики або вивчатимуть потоки Бернуллі у лабораторії. Саме практичні заняття допоможуть зробити крок до свідомого вибору професії та розвитку компетенцій.

школа "Ранок"_ реклама

Система освіти Фінляндії займає перше місце за показником рівня знань, кількістю дітей, які віддають перевагу читанню, друге місце – у сфері природничих наук, п'яте -  у галузі математики. За словами засновника школи “Ранок” і генерального директора видавництва “Ранок” Віктора Круглова, фінські принципи є нормою для харківського навчального закладу. 

“Ми активно впроваджуємо в школі систему освіти Фінляндії, і це не тільки впровадження уроку на вибір. Основне завдання нашої школи, як і у фінських шкіл, – навчити дитину самостійності й виховати особистість. Педагоги викладають не предмет, а демонструють модель життя та стосунків у світі. Змалку учні повинні знати, як орієнтуватися на місцевості, як порахувати вартість товару з кількома знижками, створити резюме в Інтернеті, визначити кількість рулонів шпалер для кімнати. Предмет за вибором - це теж крок до самостійності.  Діти мають не пасивно отримувати знання, а активно їх здобувати”, - зазначає Віктор Круглов.

Директорка школи Ганна Якубчак розповіла про те, що батьки не відразу прийняли такий підхід до навчання, адже для них найважливіше, щоб дитина успішно закінчила школу й здала ЗНО. Але у школі запевнили: урок на вибір, навіть якщо це тільки фізкультура, ніяк не вплине на успіхи в навчанні.

школа "Ранок"_ реклама

“Вибір предмета учнями не впливає на освітню програму. Ми будуємо навчальний план таким чином, що останній урок за вибором не стає додатковим навантаженням для дитини й не сильно відбирає час на опанування інших предметів. До кожного учня ми знаходимо індивідуальний підхід. Крім того, у нас вчитель не займає чільну роль. Ми переходимо до моделі, коли головний у класі - це учень. Його питання мають значення. Чим більше пізнавальний інтерес учня, тим краще. У цьому допомагають інтегровані уроки”, - запевняє директорка.

У майбутньому, в школі планують збільшувати кількість предметів на вибір. Діти зможуть обирати останнім уроком спорт, музику або математику за методикою ТРВЗ (теорія рішення винахідницьких задач). Таким чином навчання у школі стане ще більш практичним, допоможе відійти від викладання й зосередитися на навчанні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції