Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У школярів після карантину обов’язково перевірять засвоєний матеріал під час дистанційного навчання

У школярів після карантину обов’язково перевірять засвоєний матеріал під час дистанційного навчання

На це закладам освіти рекомендуватимуть виділити час у червні, або вже у вересні.

Щойно школярі зможуть повернутись за парти для них буде обов’язково запроваджений час на перевірки засвоєного матеріалу під час дистанційного навчання, вони відбуватимуться у червні, за умови закінчення карантину, або вже у вересні, коли розпочнеться новий навчальний рік.

Про це у ефірі «Сніданку з 1+1» розповіла тимчасова виконувачка обов’язків міністра освіти Любомира Мандзій.

Вона наголосила, що дистанційне навчання відбувається, але дуже по-різному, не у всіх є можливості долучитись до такого навчання через мережу, тому обов’язково потрібен час на те, щоб перевірити, як діти опанували і засвоїли матеріал. «Бо навчання в школі і навчання при дистанційному навчанні – це зовсім різне», - заявила вона.

Мандзій зазначила, що питання, коли проводити такі зрізи знань, будуть вирішувати педагогічні ради і заклади освіти індивідуально. Також вона заявила, що це не вплине на терміни закінчення навчального року, але винятком можуть стати 11-класники.

Термін закінчення навчального року є визначено законом України про освіту - не пізніше липня. Можливо будуть змінені терміни виключно для випускників, це залежить від видачі документів про завершення освіти. Зважаючи на вчорашнє рішення Верховної Ради, є внесені зміни до закону, які дозволяють у разі надзвичайних ситуацій термін закінчення навчального року визначати Кабміну», - зазначила Мандзій.

Відео Навчання на карантині: як адаптують навчальні програми до дистанційного навчання – Любомира Мандзій

 Як адаптують навчальні програми до дистанційного навчання, чи готові до цього вчителі і діти та чи варто чекати змін у завданнях ЗНО – поговоримо в студії "Сніданку" з тимчасово виконувачкою обов’язків міністра освіти Любомирою Мандзій.  

Навчання на карантині: як адаптують навчальні програми до дистанційного навчання – Любомира Мандзій

Раніше стало відомо, що у зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

ПЕРШИЙ СЦЕНАРІЙ: КАРАНТИН ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ДО 1 ТИЖНЯ ЧЕРВНЯ

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригувальне навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня – коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО. ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня. Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

ДРУГИЙ СЦЕНАРІЙ: КАРАНТИН ТРИВАЄ ДО ПОЧАТКУ СЕРПНЯ

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригувальним. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є пробіли, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня. ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня.

Вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться від 1 вересня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції