У Ющенка газовий контракт викликає розчарування

Результати підписаного в Москві українсько-російського газового контракту "викликають розчарування".

Результати підписаного в Москві українсько-російського газового контракту "викликають розчарування". Про це заявив сьогодні на брифінгу перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

"Я розчарований тим, що Україні не вдалося до кінця витримати сумісну позицію, яка у неї була", - сказав він.

Шлапак підкреслив, що умови на постачання газу, який Україна отримала згідно підписаному контракту, гірше тих, які були запропоновані їй до Нового року.

Також, Олександр Шлапак запропонує президентові України Віктору Ющенку розглянути ситуацію в газовій галузі, зокрема відносно підписаних в Москві українсько-російських контрактів, на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

Він також відзначив, що підписання контрактів з "Газпромом" на постачання газу було компетенцією НАК "Нафтогаз України", який підзвітний уряду. "Очевидно, що він нестиме відповідальність за ухвалене рішення", - сказав він. Шлапак підкреслив, що в даному випадку у президента не було законодавчих важелів впливу, щоб зупинити таке рішення.

19 січня Україна та Росія підписали угоди на постачання і транзит газу на 2009-2019 роки. Контракти у присутності прем'єрів двох країн Юлії Тимошенко та Володимира Путіна підписали голова "Нафтогазу України" Олег Дубина і керівник "Газпрому" Олексій Міллер.

Як розповів глава російського уряду, сторони домовилися з усіх газових питань. Зокрема, Україна отримала газ зі знижкою в 20% від європейської ціни, а Росія - незмінні транзитні тарифи.


Читайте також:
Україна купуватиме у Росії газ по 167 доларів
Україна отримала газ і відправила його в Європу
Україна заплатить за російський газ 360 доларів

ВідеоУ Ющенка газовий контракт викликає розчарування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: