Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У сховках Національного художнього музею показали заарештовані "скарби Януковича"

Колекція з понад півтисячі цінних предметів може стати окрасою будь-якої експозиції.

Скарби, які Віктор Янукович не встиг вивезти з Межигір'я, оцінюються Генпрокуратурою в 320 мільйонів гривень. Усього описано 585 предметів, серед яких найдорожчою є картина Василя Полєнова "Христос та грішниця", котру оцінюють у 150 мільйонів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Речі політик-утікач хотів вивезти в Крим, натомість вони опинилися в Національному художньому музеї. Картини, книги, ікони, посуд нині значаться, як одиниці зберігання. Серед них є історичні цінності, є сучасний дорогий посуд – срібні ікорниці, французька порцеляна, декоративні вазони та підсвічники. Музейників до Межигір’я чотири роки тому запросили майданівці, аби фахівці оцінили та вивезли найцінніші речі. Решту, наприклад, розшиті стразами Сваровськи образи залишили в маєтку. Того ж року "скарби Януковича" навіть виставили в музеї на показ, однак невдовзі вони стали речовими доказами в судовій справі. Речі прибрали з виставкової площі і сховали в окремому приміщенні.

ВідеоЕкскурсія залишеними скарбами втікача-Януковича

Скарби, які Янукович не встиг вивезти з Межигір'я, це 585 предметів на загальну суму 350 мільйонів гривень. Це підрахунки Генпрокуратури. Лише один експонат - картина Василя Полєнова "Христос та грішниця" коштує 150 мільйонів. У 2014 упродовж кількох місяців її та решту речей можна було побачити у Національному художньому музеї. Потім вони стали речовими доказами у суді.

Екскурсія залишеними скарбами втікача-Януковича

Журналісти ТСН стали першими, кому відчинили двері, за котрими зберігається "Апостол" Івана Федорова з першої серії друку, котрих у світі лишилося всього кілька сотень. Підрахувати вартість скарбу музейники не беруться, але дуже шкодують, що поки ці експонати фігурують у судових справах, змушені ховати їх від людських очей. Працівники архівів сподіваються, що невдовзі всі предмети старовини та шедеври мистецтва стануть повноцінними експонатами.

Як повідомлялося, чотири роки виповнилося від дня, коли активісти Майдану вперше потрапили в резиденцію Віктора Януковича в Межигір’ї та відкрили її для всіх охочих. Нині в будні там майже порожньо, бо за день проходить до півсотні туристів. Спершу до Межигір’я пробилися три сотні майданівців. "Надійшов дзвінок, що можна все це взяти. Були сапери, охорона – ми масою протиснули, не більше того", - пояснив один із учасників тих подій. Візитери брали на згадку алкоголь і одяг – в якості трофеїв. Однак невдовзі в резиденції запанував хаос, охорона постійно змінювалася, брендові речі були розікрадені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції