У силовиків є головна версія теракту у Макіївці

Версія полягає у тому, що головною метою невідомих терористів було повернути грощі, віддані за отримання посади глави "Макіїввугілля".

 У Макіївці слідча група, що розслідує четвергові вибухи, повернулася до відпрацювання версії, у фокусі якої знаходиться держпідприємство "Макіїввугілля".

"Версія полягає в наступному: хтось дав хабар за його призначення на пост глави "Макіїввугілля", який нині займає Станіслав Толчин і чия посада похитнулася через перевірки КРУ", - розповіло джерело у спецслужбах газеті "Дзеркало тижня".

За словами джерела, у силу якихось причин - або керівництво вугільною галуззю помінялося після адмінреформи, або Толчин у верхах знайшов сильного покровителя - але він зберіг свою посаду.

Натомість, претендент свої гроші, сплачені за обіцяну посаду, не отримав, і вирішив повернути їх назад хоча б таким способом (тобто, погрожуючи терактом).

Проте сам Толчин у бесіді з журналістами відкинув цю версію.

"Купити посаду? Ну, знаєте, в нашій країні багато що може бути ...Однак я сильно сумніваюся, що це якраз той випадок, - заявив Толчин. Він додав, що не знає, хто міг би претендувати на його посаду.

"Ми виконуємо всі завдання з видобутку. Перевірка КРУ? Це окрема історія. У зв'язку з якою дуже хочеться запитати пана Андрєєва, якщо я особисто всі ці роки йду плече до плеча з Партією регіонів, то з якої партії він?", - заявив Толчин.

За його словами, підприємство перевіряли рівно рік, незважаючи на те, що у нього "сьогодні ідеальний стан економіки на підприємстві". У перевірці були задіяні більше 60 чоловік, та, як наголосив Толчин, були порушені всі допустимі строки перевірки, норми і закони.

"Це дійсно був тиск. Акт про результати перевірки з якимись там мільярдами порушень, про які на всю країну заявив глава КРУ, вже оскаржений нами в суді. У зв'язку з цим смішно дивитися сюжети по телебаченню про те, що це Толчин підірвав своє підприємство", - підкреслив глава "Макіїввугілля".

Що стосується вибуху взагалі, то, за його словами, він особисто був присутній, коли знімали зі стіни записку з вимогами і погрозами.

"Там не було мови про "Макіїввугілля". Більше того, міністр Юрій Бойко, будучи з візитом у Єнакієве, заявив про відсутність будь-якого зв'язку подій, що відбулися з нашим підприємством", - додав Толчин.

Як відомо, вранці 20 січня в Макіївці відбулося 2 вибухи. Перший - у районі адміністративного будинку державного підприємства "Макіїввугілля", другий - в районі торгового центру. Обійшлося без жертв і постраждалих.

Організатори вибухів вимагали до 17:00 четверга виплатити 4,2 мільйонів євро купюрами по 500 євро. Проте термін ультиматуму сплив, а нових вибухів не послідувало. За даними ЗМІ, злочинцям назбирали необхідний викуп, але вони не прийшли за грошима.

21 січня голова Донецької обладміністрації Анатолій Близнюк заявив, що прийняв рішення "про введення особливого режиму по всій області" у зв'язку з вибухами в Макіївці.

Нагадаємо, серед версій вибуху, що прогримів 20 січня біля будівлі ДП "Макіїввугілля", з'явилася така: "Макіїввугілля" перевіряло КРУ, і там знищують документи, які підтверджують порушення на 1,823 млрд гривень.

Все про події у Макіївці читайте тут

Читайте також:

Азаров запевнив, що вибухів у Макіївці більше не буде

Макіївські терористи відмовились від викупу в 4,2 млн євро

Названо п'ять головних версій вибухів у Макіївці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: