Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Слов’янську чиновники за три роки не спромоглися облаштувати гуртожитки для переселенців за гроші ЄС

У спонсорів увірвався терпець і вони вимагають повернути ці гроші.

Три роки тому Євросоюз виділив  кілька мільйонів євро на відновлення гуртожитків для переселенців у Краматорську та Слов’янську.  Але урядники роками годували європейських колег лише обіцянками. Конфуз у тім, що кругленьку суму видали ще в 2015-му році, а за три роки євро здорожчав. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоЄС вимагає від України повернути гроші, які виділяли на відновлення гуртожитків для переселенців

Три роки тому Євросоюз виділив кілька мільйонів євро на відновлення п'яти гуртожитків для переселенців у Краматорську та Словянську. Але урядники роками годували європейських колег лише обіцянками. Тож нині спонсори кажуть, що якщо місцеві чиновники не вміють розпоряджатися дармовими грошима, значить пора їх віддавати.

ЄС вимагає від України повернути гроші, які виділяли на відновлення гуртожитків для переселенців

В Україні понад півтора мільйона переселенців. Допомогти їм із житлом найперше обіцяли у прифронтових Слов’янську та Краматорську. Євросоюз дав гроші на ремонт п’яти гуртожитків. Заселитися сюди мали ще восени 2016-го.

Зняти старий дах і поставити нові вікна  - це все, на що спромоглися слов’янські чиновники, маючи на руках 800 тисяч євро. Це мав би бути гуртожиток для переселенців, які через війну залишилися без житла. Ще в квітні 2015-го року ЄС виділив Україні гроші на реконструкцію старих будівель. Місцевій владі треба було лише знайти фірму-забудовника. Спонсори чекали три роки, терпляче зносили виправдання тутешніх урядників, які щоразу переносили терміни, але нині терпець урвався. Спонсори кажуть, що час повертати гроші.   

“Нам не важливо, як будуть повертатися гроші. Їх просто треба буде повернути. Зараз буде проведений внутрішній аудит. Наші аудитори з’ясують, скільки грошей було видано, скільки не видано. Сума грошей, яка не була використана – буде повернена до бюджету ЄС”, - розповів прес-аташе ЄС в Україні Давид Стулік.

Місцеві урядники кажуть: офіційно у місті більш як 60 тисяч переселенців. Але чому не  допомогти з житлом бодай 150 сім’ям - грішать то на бюрократію, то на недоброчесних ремонтників

“Ми потрапили у пастку. Так вийшло, що використовуючи ProZorro, ми постійно потрапляли в якісь казуси”, - каже один із посадовців.

Чи є чим повертати гроші?  Відповідальний за інвестиції міста каже, що кошти в казні.  Хоча згадує, що отримали від європейців понад 33 мільйони гривень. Поки  недобудови стояли без діла, гроші під’їла інфляція. Але хто тепер покриватиме різницю в курсі -  слов’янська місцева влада не знає.

Більше шансів  заселити людей у три гуртожитки у Краматорську. Один - майже  готовий. Ще два куратор проекту обіцяє завершити до кінця квітня. І тоді гроші  повертати не доведеться.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Вибір редакції