У смерті 23-річного хлопця з Городка визнали винними медиків: яке чекає на них покарання

У смерті 23-річного хлопця з Городка визнали винними медиків: яке чекає на них покарання

Фото: Shutterstock

Хірурга, який першим оглядав хлопця, на два тижні відправили у відпустку.

У смерті 23-річного хлопця з міста Городок Львівської області винні медики. Експертна комісія, до якої входило понад десять лікарів, визнала, що їхні колеги з Городоцької райлікарні не змогли вчасно діагностувати гострий апендицит, надто пізно шпиталізували хворого, відтак, той помер від зараження крові.

Чи означають дані комісії, що винні не уникнуть відповідальності і якої саме, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Брат померлого Любомир Комнатний говорить, що висновки комісії будуть серйозним доказом у кримінальному провадженні, а потім і у суді.

"Наша принципова позиція, щоби просто лікарі, які були причетні до цього, були відсторонені, і інші люди не попадали до таких (медиків - ред.)", - говорить він. 
 
Після Великодня 23-річний Ростислав Комнатний поскаржився на гострий біль у животі. Рідні одразу повезли його до лікарні, бо запідозрили апендицит, однак медики до нього навіть не доторкнулися.

"Вони зразу виключили, що це апендицит, і госпіталізація не потрібна, казали, що це просто переїдання", - розповідає брат померлого.

Медики виписали знеболювальне, сказали здати аналіз сечі і відправили додому. Однак біль у хлопця не минав. Через день вже з результатом аналізу Ростислава привезли в поліклініку. Там зробили УЗД і рентген, знову не торкаючись живота, виключили апендицит. Через три дні, коли почала темніти шкіра, брат втретє завіз його до лікарні. Хлопця прооперували, він навіть прийшов до тями, але за кілька годин серце зупинися. У довідці про смерть написали "гангренно-виразковий апендицит".

Дії лікарів Городоцької райлікарні і поліклініки вивчало 12 фахівців клініко-експертної комісії, їхній висновок одностайний - порушення були.

"Дається місяць часу Городоцькій ЦРЛ на проведення своєї медичної ради, аналізу цього випадку і ухвалення відповідних управлінських рішень", - говорить голова клініко-експертної комісії Андрій Васько.

Запізнілий діагноз: чи будуть покарані лікарі, яких визнали винними у смерті 23-річного хлопця

Запізнілий діагноз: чи будуть покарані лікарі, яких визнали винними у смерті 23-річного хлопця

Висновки комісії вже передали до МОЗ, правоохоронним органам і до Городоцької райлікарні. Там запевняють, що документа ще не бачили, але помилки визнають. Зокрема те, що хлопця не одразу госпіталізували, однак наполягають - перебіг апендициту був не типовим.

"Складний випадок, атиповий перебіг. Він призвів до ускладнень, які дуже рідко настають. Пацієнт помер від сепсису, септичне ускладнення при гострому апендициті розвивається дуже рідко", - зазначив заступник головного лікаря з медичної частини Городоцької ЦРЛ  Анатолій Матківський.
 
Чергового хірурга, який першим оглядав пацієнта, на два тижні відсторонили від роботи - відправили у відпустку. Чи покарають ще когось і як - вирішуватимуть на медичній раді.

"Чи на курси відправляти... Зрозуміло, що це не поверне життя пацієнта, але рішення якесь буде ухвалено. Не знаю, чи ми можемо звільнити без рішення суду", - говорить головний лікар Городоцької ЦРЛ Павло Фалинський.

Загалом до діагностики і лікування хлопця були дотичні семеро медичних працівників. Їх має допитати поліція. Рідні сподіваються, що справа таки дійде до суду і медиків за недбалість покарають не лише вимушеною відпусткою. Брат загиблого каже, що лікарі Городоцької райлікарні навіть не висловили родині співчуття, а батьки Ростика досі не можуть змиритися із втратою.

Нагадаємо, у червні у Луцьку від пневмонії померла 5-річна дівчинка. Її батьки звинувачують медиків у недбалості. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація