У СП відхрещуються від RosUkrEnergo

Уповноважений президента спростував інформацію про відновлення діяльності посередника RosUkrEnergo.

РНБО не обговорювала питання щодо зміни схеми постачання російського газу та відновленням діяльності посередника RosUkrEnergo, заявив уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Я категорично відкидаю цю неправдиву інформацію. Вчора на засіданні РНБО, а також на будь-яких засіданнях у Секретаріаті президента не обговорюється питання зміни схеми постачання та транзиту газу згідно з угодою, підписаною урядом 19 січня", - сказав він.

За словами Соколовського, Україна зазнає негативних наслідків від діяльності дочірньої компанії російського "Газпрому" – "Газпромзбуту", яка "фактично стала новим посередником на газовому ринку".

"З 19 січня, згідно з контрактами, на газовий ринок було введено газового посередника, "Газпромзбут", але ви знаєте, що президент наполегливо і категорично вимагав налагодження роботи між "Нафтогазом" і "Газпромом" на основі прямих контрактів без будь-яких посередників", - сказав уповноважений президента.

На думку Соколовського, зараз Україна має посередника, який не тільки не надає економічного позитиву, а й навпаки фактично створює "негативи на українському газовому ринку".

Як відомо, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко після засідання РНБО у вівторок заявила, що це засідання спрямоване на повернення RosUkrEnergo на газовий ринок.

Соколовський також заявив, що підтримує ініціативу прем’єр-міністра щодо проведення міжнародної експертизи контрактів на поставку і транзит газу між "Нафтогазом України" та "Газпромом"

"Ми переконані, що експертизу треба було робити до того, як підписувати документи", - наголосив він.

За словами Соколовського, експертизу проектів контрактів мали проводити українські фахівці. Разом з тим, він зазначив, що сьогодні Європейська комісія відреагувала на вчорашню заяву Тимошенко і повідомила, що не має наміру брати участь у такій роботі.

Він зазначив, що президент України вимагає офіційного надання контрактів на поставку і транзит газу та всіх додатків до них.

Учора, 11 лютого, на засіданні РНБО прем’єр заявила, що жодне слово Ющенка щодо кредиту та газового контракту не відповідає дійсності. Нагадаємо, на відкритті засідання Ради національної безпеки та оборони, присвяченого невідкладним заходам щодо забезпечення енергетичної безпеки України президент заявив, що ситуація в енергетичній сфері загрожує українській державності, а домовленість з РФ про щорічну купівлю Україною 50 мільярдів кубометрів газу є загрозливою для України.


Читайте також:

Ющенко захищає українську газову трубу від Росії

РНБО не збиралася повертати до газової схеми RosUkrEnergo

Ющенко просить Раду надати дотації "Нафтогазу"

ВідеоУ СП відхрещуються від RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: