У спеку хліб стає отруйним

Виявляється, хліб містить купу загроз для здоров'я. У Донецьку з'явилися попередження про картопляну паличку.

У Донецьку з'явилися попередження про картопляну паличку- бактерію, що через високі температури перетворює хліб в отруйний. Іще небезпечнішими спека зробила пункти швидкого харчування.

Технологи попереджають: підвищена температура сприяє активізації і без того небезпечної влітку картопляної палички. Це стосується і захворювання хліба.

"Картопляна паличка вона скрізь. Вона осідає на зерно, разом із зерном потрапляє в муку. При випічці картопляна паличка не гине. Вона не боїться високих температур", - зазначила завідувач лабораторії хлібокомбінату Ольга Дьяконенко.

Сприятливі умови для цієї бактерії – температура +35 і поліетиленова упаковка. Про "хворий" хліб попереджають самі виробники. Зокрема, на Донеччині, на всіх точках продажу хліба висять відповідні оголошення.

Для того, щоби хліб недузі не здався, фахівці радять зберігати його в холодильнику. Мовляв, у таку спеку в тій же хлібниці він "протримається" у кращому випадку годин тридцять.

"Хліб є ураженим якщо з'явився фруктовий запах у хлібі, якщо м'якуш став липким, заминати, якщо м'якуш стає схожим на тісто, він розкладається ", - додають у лабораторії.

У санепідемстанції запевняють: цього літа із хлібною хворобою ще не зустрічалися, однак не приховують - наслідки її не безневинні. В процесі своєї життєдіяльності вона виробляє токсичні речовини і ці речовини можуть негативно впливати на організм людини.

Через надміру високі температури, зростає небезпека вуличних фаст-фудів. Там санітарні норми і без спеки часто бувають досить умовним поняттям.

Спека, наголошують фахівці, і без того сильний стрес для організму. Тож у таких умовах радять не випробовувати його на міцність зайвий раз неякісними харчами.

Читайте також:

У МНС розповіли, що треба їсти у спеку

Через спеку керівники держави залишились без салатів

Головний санлікар радить не купувати тістечка та ковбасу

ВідеоПахучий буханець містить купу загроз для здоров'я

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: