Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У спортзалі рівненської школи зашкалив уміст фенолу і формальдегіду

Будівельники, освітяни та підприємці ламають голови над тим, звідки виділяються небезпечні речовини.

У рівненській школі в гімнастичній залі виявили перевищення концентрації фенолу в 11 разів. Це сталося після скарг учнів на неприємний запах і навіть запаморочення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Іноді там фарба сповзала, і смерділо так", - розповів 2-класник Данил Криворучко. Він разом із трьома сотнями учнів початкових класів регулярно відвідував спортзал. "Відчували, що їм мало повітря, що воно їм ріже очі. Запах фарби був таким насиченим. Спочатку думали, що це ремонт дає зайві запахи", - зізнався директор НВК "Колегіум" Петро Куделя. Щоранку перед заняттями сторожі провітрювали залу, але запах усе одно повертався. "Воно давало свіже повітря, формат зменшення, а не вирішення проблеми", - визнає керівник закладу.

ВідеоУ гімнастичній залі рівненської школи виявили перевищення концентрації фенолу в 11 разів

Сюди на заняття - після побудови приміщення - майже рік ходили учні початкових класів. І скаржилися на неприємний запах, а дехто - на запаморочення. Директор, учителі та батьки думали, що все вивітриться, але запах нікуди не подівся. Тоді й зробили експертизу повітря. 

У гімнастичній залі рівненської школи виявили перевищення концентрації фенолу в 11 разів

Втомлені ситуацією батьки звернулися до лабораторного центру, фахівці відібрали зразки повітря. "Визначили перевищення концентрації фенолу в 11 разів, формальдегіду в 2,4 рази. При високих концентраціях можуть вражати оболонку травного тракту, дихальних шляхів, впливає на центральну нервову систему", - пояснив керівник Рівненського лабораторного центру Роман Сафонов.

Батьки результатами дослідження шоковані. "Ми переживаємо. Не очікували, що таке може бути. Ми в шоці з такого", - зізналася мама школярки Ольга Поковська. "Добре, що це питання виявили вчасно, і думаю, що вони його усунуть все-таки", - сподівається інша мама Оксана Сидорук.

Фотогалерея У Павлограді через невідомий газ зі школи евакуювали майже 700 людей (3 фото)

Залу добудували до школи за понад три мільйони гривень, тендер проводило міське управління освіти. Після результатів аналізів чиновники звернулися до підрядника – той, за умовами договору, 10 років зобов’язаний стежити за належним станом зали. "Направлено лист з проханням усунути порушення. Якщо це фарба, вони знімуть штукатурку, перефарбують. Якщо це покриття, лінолеум, то відповідно, вони змушені будуть поміняти повністю покриття", - заявила заступник начальника Рівненського управління освіти Ірина Кіруца.

Представник підрядника про їдкий запах після ремонту в школі не знав. "Ми були приголомшені, просто не знаємо причину. У своїй роботі ми застосовуємо матеріали, які мають відповідні сертифікати і висновки державної епідеміологічної експертизи. Вже звертались до постачальників, всі дають гарантію, всі кажуть, що такого не може бути", - зізнався Анатолій Коломис. Директор навчального закладу натякає, що проблему слід шукати все ж у постачальниках. "Папери можуть бути одні, матеріали могли бути інші. Фірма могла дати гарантії по матеріалах одних, а реально поставлені інші", - підозрює Петро Куделя.

Будматеріали вже взяли на дослідження, котре має встановити, що саме дає небезпечні виділення в повітря. До з’ясування цього та усунення проблеми дітей обіцяють навіть близько не підпускати до гімнастичної зали.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції