У справі "Іволги" на лаву підсудних до капітана може сісти хтось із чиновників

Це може вирішитися протягом наступних двох місяців.

Капітан судна "Іволга" Олександр Книшов, якого підозрюють у службовій недбалості, що призвела до смерті 20 пасажирів, іще на два місяці залишиться під вартою. Так вирішив Київський районний суд Одеси, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прокуратура наполягала, що підозрюваний може втекти від покарання, бо йому загрожує тривале тюремне ув'язнення. Захист твердив, що капітан не тікатиме, бо прив'язаний до своєї родини.

Також адвокат Володимир Нефедов заявив, що обвинувачений має пом'якшувальні обставини, бо до останнього намагався врятувати пасажирів.

"Капітан мав можливість індивідуально схопити якийсь плавзасіб рятувальний і врятуватися. Однак він разом із усіма ці плавзасоби виловлював і підтягував інших потерпілих, запропонував їм стати на леєри, вибратися на днище судна. Ось такі заходи втілювалися", - заявив юрист.

ВідеоКапітан судна «Іволга» ще на два місяці залишиться під вартою

Присутній у залі врятований пасажир "Іволги" обурився. Він твердив, що капітан лише зібрав із рибалок гроші, але нікому не допомагав під час катастрофи, бо рятувальних засобів не було.

"Це обман, цього не було. Капітана ми просто не бачили. Спливли тільки два круга і пліт, котрий був перев'язаний транспортувальними стрічками. Ми плавали близько півгодини біля нього, не могли його відкрити. Люди біля нас тонули", - розповів свідок Олександр Гужва.

Сам підозрюваний був небагатослівний. Він лише висловив співчутті родинам загиблих.

У підсумку суд схилився до аргументів обвинувачення. "Застосування більш м'якого запобіжного заходу не забезпечить належну процесуальну поведінку підозрюваного. Обставин, які є перешкодою для застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, немає", - зачитала вердикт суддя Юлія Федулеєва.

У ближчі два місяці, які капітан проведе в СІЗО, слідчі планують експертизи та вилучення документації в контрольних служб, щоби зрозуміти, хто надавав дозвіл на переобладнання судна та вихід його в море з такою кількістю людей. Від цього залежатиме, чи сидітиме на лаві підсудних іще хтось із чиновників.

Раніше повідомлялося, що капітан затонулого судна "Іволга" порушив всі правила безпечного судноплавства.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: