У справі по Голодомору 136 потенційних обвинувачуваних

Це найвище керівництво КПУ і каральний орган партії, а також люди, що підписували документи, які свідчать що Голодомор був організований.

Українські історики вважають, що список людей, винних у Голодоморі на території України в 1932-1933 роках, складає на сьогодні 136 осіб.

Про це заявив директор архіву Служби безпеки України Володимир Вятрович на прес-конференції в четвер.

За словами Вятровича, фахівці на базі архіву СБУ підготували список цих людей, і їх можна звинуватити в організації Голодомору.

"Це найвище керівництво Комуністичної партії України і каральний орган партії - головне політичне управління, а також безпосередньо люди, що підписували документи, що свідчать, що Голодомор був організований, а також ті, хто підписував численні вироки", - пояснив Вятрович.
За його словами, "на сьогодні цей список складає 136 осіб".

Він нагадав, що нещодавно порушена СБУ кримінальна справа за фактом геноциду 1932-33 років ґрунтується на матеріалах і архівах СБУ.

Вятрович також констатував, що якби використовувалися архіви інших країн, у тому числі і російські, матеріалів було б ще більше.

Голова архіву нагадав, що неодноразово українська сторона зверталася до керівництва РФ, щоб одержати доступ до російських архівів, зокрема, архівів ФСБ і президентських архівів.

Нагадаємо, голова Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський зауважив, що кримінальна справа з приводу Голодомору, швидше за все, не буде стосуватись якихось конкретних осіб.

"Ми не зможемо цього зробити, тому що у тих подіях були задіяні тисячі людей, деякі з яких самі стали жертвами тодішнього режиму", - зазначив він.

Читайте також:

СБУ попросила Януковича помовчати про Голодомор і Росію

СБУ порушила кримінальну справу за фактом Голодомору 1932-33 років

Янукович: кримінальна справа щодо Голодомору - провокація проти Росії

Справа про Голодомор розглядатиметься у міжнародних судах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: