У справі про Голодомор обвинувачених не буде

Ініціатори порушення кримінальної справи за фактом Голодомору 1932-33 років добиваються не засудження конкретних людей, а доведення самого факту геноциду.

Основною метою порушення кримінальної справи щодо геноциду в Україні у 1932-1933 роках має стати юридичне доведення судом факту вчинення злочину проти людства.

Про це повідомив автор одного зі звернень, на основі якого Службою безпеки України було порушено кримінальну справу, голова Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський.

"Ми хочемо добитись того, аби український суд підтвердив, що Голод 1932-33 років був злочином проти людства, що в Україні панував тоді режим терору", - сказав він.

За його інформацією, Український інститут національної пам’яті сьогодні володіє сотнями тисяч свідчень про злочинні дії комуністичної влади, частина з яких вже передана Українським інститутом національної пам’яті до СБУ.

Водночас Юхновський зауважив, що дана кримінальна справа, швидше за все, не буде стосуватись якихось конкретних осіб.

"Ми не зможемо цього зробити, тому що у тих подіях були задіяні тисячі людей, деякі з яких самі стали жертвами тодішнього режиму", - зазначив він.

Нагадаємо, 22 травня СБУ після розслідування обставин трагедії спільно з Генпрокуратурою та Інститутом національної пам'яті, керуючись міжнародними конвенціями з прав людини, порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні 1932-1933 років.

Слідство з’ясувало, що протиправні дії більшовицького режиму були спрямовані на вбивство голодом українців як національної групи, повідомила СБУ. Вже відібрано свідчення очевидців, розсекречено таємні документи, наукові дослідження тощо.

Читайте також:

Справа про Голодомор розглядатиметься у міжнародних судах

СБУ порушила кримінальну справу за фактом Голодомору 1932-33 років

На Луганщині вкрали пам'ятник жертвам Голодомору

Ющенко прирік тих, хто заперечує факт Голодомору і репресій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: