У США прогнозують посилення впливу Росії на Україну

У новому році Росія ліквідує основну частину того, що залишилося від впливу Заходу і Туреччини в Україні, в Казахстані, Білорусі, Вірменії та Азербайджані.

У 2010 році може відбутися відродження Росії як однієї з провідних світових держав, вважають аналітики авторитетної приватної американської дослідницької компанії Stratfor, яку в пресі США іноді називають "тіньовим ЦРУ".

У поширеній організацією доповіді наголошується, що війни в Іраку і Афганістані поглинули всю увагу США, і це дало Москві "можливість посилити свій вплив в колишніх республіках Радянського Союзу", в тому числі і в Україні.

Аналітики Stratfor вважають, що 2010 рік буде для Росії роком консолідації, що "стане кульмінацією багаторічних зусиль" її керівництва. "У новому році Росія ліквідує основну частину того, що залишилося від впливу Заходу і Туреччини в Україні, в Казахстані, Білорусі, Вірменії та Азербайджані, і спробує закласти основи для того, щоб заново створити політичний союз на великій частині пострадянського простору", - стверджується в доповіді.

На думку його авторів, уже до кінця 2010 року стане очевидним, що "сферою впливу" Росії є територія колишнього Радянського Союзу, і будь-яка спроба перешкодити цьому зажадає колосальних зусиль.

Протягом 1990-х років американський уряд "повністю влаштовувала ідея слабкої Росії", вважають аналітики Stratfor. Однак у 2000-і роки війни в Афганістані та Іраку "повністю поглинули військовий потенціал США".

З точки зору експертів, недавнє рішення президента Обами направити до Афганістану додаткові військові контингенти призведе до того, що підвищена увага, що США приділяють відносинам з ісламським світом, "дозволить Росії робити все, що заманеться, в ближньому зарубіжжі".

Крім цього, у США очікують падіння популярності самого Обами через подальші наслідки економічної кризи.

Читайте також:

Європа впевнена, що Росія та Україна не дадуть їй нудьгувати в 2010-му

Тимошенко зізналася, що їй приємні компліменти Путіна

Україна готова поділитися з Росією Керченською протокою

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: