У США вважають, що з Тимошенко можна будувати більш серйозні стосунки

Екс-посол США в Україні вважає, що перемога Тимошенко на виборах дасть змогу будувати зі США більш серйозні відносини.

Вашингтон сподівається, що перемога Юлії Тимошенко на президентських виборах в Україні дозволить США вести з Україною більш серйозні відносини.

Про це заявив колишній посол США в Україні, старший радник у Програмі Росії та Євразії американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS, штаб-квартира знаходиться у Вашингтоні) Стівен Пайфер.

"Люди в нинішній адміністрації США сподіваються на те, що вибори в Україні будуть справжнім демократичним процесом, який дозволить отримати цій країні законно обраного президента", - сказав екс-посол.

"Існують певні надії, що якщо президентом стане Тимошенко, то це будуть більш збалансовані відносини між адміністрацією президента і українським парламентом, і це буде уряд, з яким можна буде взаємодіяти більш серйозно. Такі надії Вашингтона", - сказав Пайфер під час відео-мосту Вашингтон-Москва.

Говорячи про російсько-українські відносини стосовно українського питання, екс-посол зауважив, що тут існує певна американська позиція, яка збережеться і після президентських виборів.

"Буде визначений зовнішньополітичний курс США, що дозволить залишити двері для України відкритими. Й існує російська позиція, яка також прагне до впливу. Безумовно, можлива поява певних непорозумінь. Але я хочу тут бути оптимістом, і що відносини будуть розвиватися в позитивному ключі", - сказав Пайфер.

Він також додав, що в США впевнені в тому, що і Янукович, і Тимошенко вийдуть до другого туру президентських виборів.

"Ми бачили, як працює пані Юлія Тимошенко і лідер Партії регіонів Віктор Янукович і, звичайно, думаємо, що вони обидва вийдуть до другого туру. Я не можу повністю виключити протестів і демонстрацій після оголошення результатів виборів. Звичайно, будуть якісь розчарування після голосування, але позитивним буде те, що Україна прагне до демократії, і це ми побачимо в ході демократичних виборів", - підсумував він.

Раніше Юлія Тимошенко заявила, що у разі перемоги Віктора Януковича на виборах існує загроза суверенності та демократичному шляху розвитку України.

"Лише уявіть собі, що переміг Янукович. I його портрети будуть висіти в школах як приклад для наслідування дітей. Його портрети будуть висіти у кабінетах начальників міліцій. Це буде ганьбою для країни. Цього не може бути, i я цього ніколи не допущу. Янукович ніколи не буде президентом України", - заявила вона.

Читайте також:

Тимошенко: Янукович ніколи не буде президентом. Я не допущу

Тимошенко обіцяє кримінальну відповідальність за голосування вдома

Янукович пообіцяв слідувати спільній з Росією історії

Янукович забороняє Ющенку і Тимошенко іти на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: