У Стамбулі розпочинається Синод Вселенського патріархату, на якому буде призначено дату Об’єднавчого собору

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На Синоді буде також присутній і представник Адміністрації президента України.

У Стамбулі 27 листопада розпочинається Синод Вселенського патріархату, на якому очікується, що буде призначено точну дату Об’єднавчого собору в Україні.

Синод триватиме три дні – від 27 до 29 листопада. Від України на ньому буде присутній заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко.

На Об’єднавчому соборі мають зібратись представники православних церков України для того, щоб обрати очільника майбутньої помісної церкви та затвердити її статус.

Нагадаємо, що 19 листопада Вселенський патріархат підтвердив свої наміри надати Українській церкві Томос та офіційно анонсував проведення Об'єднавчого собору в грудні. 

Раніше, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У відповідь на це, 15 жовтня Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським.

ВідеоОб'єднавчий собор для створення УПЦ має відбутись у грудні

Точну дату буде оголошено під час Святого та Священного Синоду Вселенського патріархату, який відбудеться 27-29 листопада. Однак Об'єднавчий собор планують провести до нового року. Результатом собору має стати вручення Томосу на створення автокефальної церкви в Україні. 

Об'єднавчий собор для створення УПЦ  має відбутись у грудні

Залиште свій коментар

Вибір редакції