У столичній Федерації альпінізму і скелелазіння розповіли подробиці загибелі українців у горах Словаччини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Що стало причиною трагедії, залишається досі невідомим.

Двоє українських альпіністів під час спуску з маршруту у словацьких Татрах зірвалися просто на очах в учасників групи і впали поруч із іншою групою спортсменів.

Про це йдеться у заяві Федерації альпінізму і скелелазіння Києва.

"Від 23 листопада 2019 року в Високих Татрах проходили збори КФАіС у складі 4 відділень розрядників і 4 спортивних груп-двійок. Всі учасники зборів були застраховані. Також була зроблена страховка у місцевих рятувальників на евакуацію", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, інструктором був досвідчений альпініст, кандидат у майстри спорту 67-річний Володимир Михалко, до складу його групи входили Ірина Скрильова, Олександра Каширіна, Васюра Богдан та Васюра Анна.

Фотогалерея Словацькі рятувальники показали фото з місця загибелі українських альпіністів та розповіли деталі (4 фото)

"5 груп висунулися в район Скальнатого плеса: група Михалка на 3А Видлова Вежа по З гребеню, група Ревчук Оксани 3Б на Кежмарський Щит по З гребеню, група Ревчука Олександра і спортивна зв'язка Дубчак-Данченко на 4А на Кежмарський Щит по Рампі, і спортивна зв'язка Баранник-Сірий на Гунцовський Щит. На зборах було передбачено радіозв'язок між групами о 10:00, 13.00, 16.00. Весь район перебування покривається мобільним стільниковим зв'язком. Михалко пропустив сеанси зв'язку о 10:00 і о 13:00. Рація в його групі була тільки у нього. Причини пропуску невідомі. Оскільки група перебувала на видноті в групи Оксани Ревчук, то турбуватися ніхто не став", - додали у Федерації.

За даними альпіністів, після 10-ї години погода починала псуватися, розпочався снігопад, а стіни обледеніли. У зв’язку з цим Михалко вирішив звернути з маршруту.

Окремо зауважується, що група мала з собою на маршруті три мотузки. Під час спуску групи снігопад посилився і зі схилів почали сходити невеликі лавини.

"Перша ділянка дюльфера полога (близько 40 м) і веде в бік скельного скидання. Далі йде скельне скидання близько 20 м, через яке голосовий контакт між учасниками був утруднений. Богдан вийшов на всю довжину страхувальної мотузки і попросив звільнити її для подальшого руху вниз. Дійшовши до кінця дюльферної мотузки і не знайшовши потрібного місця для організації точок страховки, і за погодженням голосом із Михалком, вирішив подовжити дюльферну мотузку страхувальною через овальний карабін чорного кольору. Зробивши перестіжки і спустившись ще на 4-5 м, Богдан досяг крутого снігового схилу. Знову не знайшовши місця для організації точок страховки (обмерзлі засніжені скелі), Богдан став на самострахування на льодоруб і звільнив дюльферну мотузку. Час був 12:15. Другою спускалася Каширіна. Перестіжка зайняла у неї досить багато часу. Третьою спускалася Васюра Аня. Її попередили заздалегідь, і перестіжка відбулася швидше. Четвертим спускався Михалко. Дійшовши до перегину, він був сповіщений про те, що дюльферної мотузки не вистачає і треба робити перестіжки", - розповіли у Федерації деталі моторошного дня.

Відео Під час спуску з маршруту у Словаччині загинули двоє українських альпіністів

У Федерації скелелазіння Києва повідомили, що сталося це вчора під час зборів у словацьких Татрах. Імена загиблих уже підтвердили - це досвідчений альпініст та кандидат у майстри спорту Володимир Михалко та ще одна спортсменка - Ірина Скрильова. Трагедія сталася під час спуску з маршруту.  

Під час спуску з маршруту у Словаччині загинули двоє українських альпіністів

За словами альпіністів, після цього Михалко піднявся вище і вийшовши на дистанцію голосового зв'язку зі Скрильовою, дав їй якісь вказівки і продовжив спуск, на той момент було вже 13:23.

"Дійшовши до схилу, Михалко дав вказівку трійці, яка спустилася, для їхньої безпеки піти за камінь ліворуч, якщо дивитися вниз. Від цього моменту Михалко зник із поля їхього зору. Ліворуч від скельної частини дюльферної стінки перебували ступені натічної криги. Скрильова почала спуск близько 13:30. Дійшовши до перегину, вона почала спуск стінкою і зникла з поля зору для трійки, яка спустилася. Ніхто з них не бачив, що відбувалося далі. Вони чули, як Михалко сказав: "Переходь на лід". Незабаром після цього вони почули звуки падіння і одразу ж побачили, як з-за повороту Михалко і Скрильова разом заковзали схилом, тягнучи за собою мотузки. Жодних криків і слів вони не чули. Зіскочивши зі скельної щаблі, двійка зникла з очей, продовживши падіння вниз баранячими лобами до підніжжя Кежмарського Щита", - додали у Федерації.

Своєю чергою в цю мить біля підніжжя перебувала група Олександра Ревчука, учасники якої спочатку почули, а потім побачили тіла, що падали.

"Камені внизу зупинили падіння за 50 м від групи Ревчука. Загальна глибина падіння - близько 400 м. Хлопці поквапились до них. Вони були мертвими. Ревчук викликав рятувальників. Час дзвінка - 13:43", - додали в організації, наголосивши, що після цього розпочалась евакуація тіл рятувальниками та спуск учасників групи, які залишились без інструктора.

Заявление всвязи с несчастным случаем в Высоких Татрах 28 ноября 2019 года. C 23 ноября 2019 года в Высоких Татрах...

Опубликовано Федерація Альпінізму і Скелелазіння Міста Києва Вторник, 3 декабря 2019 г.

Нагадаємо, раніше в Альпах знайшли тіло альпініста, який зник 43 роки тому. Родина загиблого усі ці роки не припиняла пошуки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції